"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

24 czerwca 2015 19:46 | Aktualności

Grand Prix Polski.

Za nami Finały XXI edycja Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych, które po raz czwarty odbyły się na stadionie lekkoatletycznym AZS w Łodzi, 20 i 21 czerwca 2015 r.

Po weryfikacji wyników podczas XIX edycji Grand Prix Powiatu Pilskiego Czwartków La wyłoniona została reprezentacja regionu na Ogólnopolskie Finały La Mistrzostw Polski Dzieci. Na Grand Prix Polski reprezentacja powiatu pilskiego składała się z uczniów 18 szkół Regionu Pilskiego. Z naszej szkoły  nominację na wyjazd do Łodzi uzyskali: Weronika Spławska (600m), Jakub Linder (300m), Konrad Jankowski (60m).

W Mistrzostwach Polski LA uczestniczyło ponad 3,5 tys. dzieci z 88 regionalnych organizatorów czwartków w kraju. Kierownikiem ekipy pilskiej była Stanisława Zielińska.

Tradycyjnie już nasza reprezentacja (mimo okrojonego o 50% składu) uplasowała się w ścisłej czołówce uzyskując 2. miejsce w kraju zdobywając 4 medale – 2 złote i 2 srebrne. Reprezentacja Powiatu Pilskiego zdobyła Puchar GRAND PRIX POLSKI za II miejsce w punktacji medalowej.

Przeczytano: 845 razy. Wydrukuj|Do góry