"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

17 marca 2017 14:18 | Aktualności

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

16.03.2017 w Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance reprezentowali: Oliwia Bajer, Weronika Nawrocka, Wiktoria Kozłowska, Jakub Mehlich i Maciej Mackiewicz (I grupa wiekowa) oraz Damian Prendecki, Jakub Ptak, Ksawery Kowalczyk, Jakub Swiontek – Brzeziński i Julia Borkowicz (II grupa wiekowa).

Uczestnicy turnieju musieli rozwiązać test składający się z czterdziestu pytań, a najlepszych pięciu zawodników w każdej grupie wiekowej przechodziło do etapu ustnego. Wszyscy uczniowie dzielnie walczyli, starając się uzyskać jak najlepszy wynik. Miło nam poinformować, że w wyniku zmagań finałowych pierwsze miejsce w I grupie wiekowej zajęła Oliwia Bajer, która wyprzedziła swoją koleżankę Weronikę Nawrocką. Weronika ukończyła rywalizację na drugim miejscu. Wysokie, czwarte miejsce wywalczył Maciej Mackiewicz. Do finału ustnego w II grupie wiekowej z najlepszym wynikiem zakwalifikował się Jakub Swiontek – Brzeziński, a na piątym miejscu zapisał się Damian Prendecki. Seria pytań ustnych sprawiła, że nasi drugoklasiści zamienili się miejscami. Ostatecznie zwycięzcą w II grupie wiekowej został Damian Prendecki, a Jakub Swiontek – Brzeziński zajął piąte miejsce.
Już w sobotę 18.03.2017r. zostanie rozegrany etap powiatowy turnieju pożarniczego, w którym wystąpią Oliwia, Weronika i Damian.