"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

07 kwietnia 2013 14:59 | Aktualności

V Papieski Bieg Przełajowy.

6 kwietnia br.  odbył się już V Papieski Bieg Przełajowy na trasie Skrzatusz - Stara Łubianka upamiętniający błogosławionego  Jana Pawła II. Po dwuletniej przerwie, w tym roku po biegu głównym odbyły się biegi towarzyszące dla dzieci. Choć pogoda przed biegiem nie zachęcała do uczestnictwa, jednak w dniu biegu sprawiła nam wielką niespodziankę! A co najważniejsze na brak uczestników nie mogliśmy narzekać.

Bieg główny rozpoczął się o godz. 11.00. Mimo niełatwej trasy, po śniegu i błocie – wszyscy szczęśliwie dotarli do mety. W tym roku  bieg ukończyło 221 biegaczy a wśród nich także biegacze naszej szkoły:  na  27 miejscu Konrad Szpakowicz, 33 miejscu Hubert Gierak, na 173 Karolina Sikora. Karolina zajęła III miejsce w klasyfikacji -  Kobiety – mieszkanki gminy Szydłowo.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się biegi towarzyszące. Biegi te zostały rozegrane na 4 różnych dystansach. Na dystansie 1500 metrów  odbył się bieg dla uczniów Gimnazjum, na dystansie1000 metrów - bieg dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej, na dystansie 600 metrów - bieg dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej oraz na dystansie 200 metrów - bieg dla dzieci w wieku przedszkolnym. Najwięcej emocji dostarczył bieg dla dzieci w wieku przedszkolnym. Na starcie biegu towarzyszącego stanęło 174 młodych biegaczy. Na mecie widać było że największą radość z uczestnictwa w biegu mieli… rodzice maluszków :). Oczywiście dla wszystkich uczestników, na mecie czekały pamiątkowe medale i tabliczka czekolady. Dla dzieci przygotowany został również  ciepły posiłek, ciasto i napój. Organizatorzy zadbali również o dodatkową atrakcje, dla większości uczestników "szczęśliwców" czekały drobne upominki.

II miejsce - Weronika Spławska

Puchar przechodni dla najaktywniejszej klasy trafił do klasy IIsp i klasy VIsp. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!