OBSZAR 5

Pozalekcyjne zajęcia sportowe:


Ale jazda!

Zima jest okazją do mnóstwa szaleństw związanych ze śniegiem. Jedni szusują na nartach, inni śmigają sankami ale są i tacy dla których prawdziwą frajdą jest jazda na łyżwach. Uczniowie naszej szkoły co roku w okresie zimowym wyjeżdżają na pilskie lodowisko. Jest to zachęta uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego w bezpiecznym do tego typu miejscu zabaw. Jest to miejsce, gdzie ciekawie i zdrowo można spędzić czas, łącząc uprawianie sportu z rekreacją i rozrywką w jednej ciekawej dyscyplinie.

http://zsstaralubianka.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/87264/ale_jazda

Wyjazd do Pilskiej kręgielni ,, Bowling”

W ramach nagrody za satysfakcjonujące wyniki w nauce i czynny udział w życiu szkoły uczniowie są nagradzani wyjazdem do pilskiej kręgielni. Uczniowie w ten sposób mają okazję aktywnie spędzić czas spróbować swoich sił w grze w kręgle, pobić swoje rekordy życiowe. Ponad dwugodzinny pobyt na kręgielni okazał się bardzo dobrym pomysłem i na pewno nie ostatnim.

http://zsstaralubianka.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/84261/w_nagrode_do_pilskiej_kregielni__bowling

Pilskie czwartki lekkoatletyczne

To nie tylko stała, cykliczna impreza, ale to forma zajęć dydaktycznych pozaszkolnych, doskonale uzupełniająca ofertę programowo – edukacyjną szkół. Czwartki stały się alternatywnym programem zajęć dydaktycznych pozalekcyjnych  i pozaszkolnych, pozwalającym realizować cele wychowawcze i edukacyjne. Dzięki udziałowi w czwartkach, dzieci ciekawie spędzają wolny czas, podnoszą swoją sprawność fizyczną i biją rekordy życiowe. Mają okazję spotkania się z byłymi reprezentantami i medalistami Polski.

Cele  edukacyjne tej formy zajęć to:

*wdrażanie do systematycznej pracy nad swoją osobowością,

* nauka prozdrowotnego stylu życia,

* umiejętność zagospodarowania czasu pozalekcyjnego, pozaszkolnego na aktywność ruchową.

Uczniowie biorą udział w rundzie jesiennej i wiosennej. Każdy cykl zawodów kończy się Grand Prix Piły a zwycięzcy mają prawo udziału w Grand Prix Polski. Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w tych zawodach od 1997r.

http://zsstaralubianka.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/76770/runda_jesienna_pilskich_czwartkow_zakonczona, 

http://zsstaralubianka.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/77832/podsumowanie_xvii_edycji_pilskich_czwartkow_la20122013, 

http://zsstaralubianka.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/72231/xix_ogolnopolski_final_czwartkow_la...

 http://zsstaralubianka.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/99991/siedem_medali_na_grand_prix_pily

 

 


„Lekka atletyka dla gimnazjalistów” -  to program pilotażowy Ministerstwa Sportu i Turystyki, który został powierzony Pilskiemu Towarzystwu Krzewienia Kultury Fizycznej. Dzięki ścisłej współpracy z Pilskim TKKF  nasza szkoła znalazła się w gronie szkół, które wzięły udział w programie. Są to zajęcia pozalekcyjne, w których powszechny i systematyczny udział biorą dziewczęta i chłopcy w wieku 13, 14 i 15 lat.

Cele zajęć:

- tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi aktywności sportowej młodzieży,

- wdrażanie do systematycznej dbałości o zdrowie i sprawność fizyczną, nawyku czynnej aktywności fizycznej,

- zachęcanie do uprawiania lekkiej atletyki, rozwijanie talentów sportowych, rozbudzanie ambicji sportowych w zakresie la,

- spędzanie czasu pozaszkolnego i pozalekcyjnego w sposób sportowy, aktywny, przyjazny zdrowiu i rozwojowi fizycznemu oraz psychicznemu,

- powstrzymanie tendencji pogarszania się wydolności i sprawności fizycznej młodzieży gimnazjum,

Cykl zajęć kończył się sprawdzianem na stadionie w Pile (możliwość sprawdzenia osiągnięć i wyników zajęć la prowadzonych w miejscu zamieszkania, wymiana doświadczania sportowego, treningowego)

Sprawdzian odbywa się w sześciu konkurencjach i kategoriach wiekowych, wybieranych przez uczestniczących.

http://zsstaralubianka.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/77183/gimnazjalisci_na_start

Bieg Papieski

Marsze i biegi na świeżym powietrzu są najbardziej naturalną formą ruchu. Można je uprawiać w ciągu całego niemal roku w każdych warunkach. W tym roku już po raz szósty nasza szkoła weźmie udział w VI Papieskim Biegu Przełajowym upamiętniającym błogosławionego  Jana Pawła II. Po biegu głównym odbywają  się biegi towarzyszące dla dzieci.  Zawsze cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Biegi te są rozgrywane na 4 różnych dystansach. Na dystansie 1500 metrów  odbywają się biegi dla uczniów Gimnazjum, na dystansie1000 metrów - bieg dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej, na dystansie 600 metrów - bieg dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej oraz na dystansie 200 metrów - bieg dla dzieci w wieku przedszkolnym. Najwięcej emocji dostarczają biegi dla dzieci w wieku przedszkolnym. Na mecie często widać, że największą radość z uczestnictwa w biegu mają… rodzice maluszków :). 

http://zsstaralubianka.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/95339/vi_papieski__bieg_przelajowy__05042014r

 

bp1.jpg [279x209] bp2.jpg [278x209]
bp5.jpg [278x208] bp4.jpg [279x209]

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony