Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance
https://zsstaralubianka.pl

25 października 2016 17:47 | Aktualności

Dzień Głośnego Czytania - spotkanie z p. Wiesławą Pyrcz.

     Z okazji obchodów Święta Biblioteki we wtorek 25 października zorganizowano  w naszej szkole spotkanie  promujące czytelnictwo – Dzień  Głośnego Czytania. Tego dnia gościliśmy u nas  autorkę książek dla dzieci Panią Wiesławę Pyrcz. Zaproszony gość spotykał się z uczniami klas I – III edukacji wczesnoszkolnej.

      Pani Wiesia wszystkim dobrze znana jako  nauczyciel bibliotekarz wydała trzy książeczki  skierowane do najmłodszych czytelników: „Recepta na zdrowie”, „O misiach i o niedźwiadkach”, oraz „Wiersze, które uczą przyrody”. Nawiązując do swojej twórczości  oraz obchodów Święta Biblioteki autorka przeczytała wiersze o misiach ze swojej książeczki i zachęcała najmłodszych do sięgania po książki.

      Celem spotkania  było zwrócenie uwagi na konieczność czytania dzieciom oraz kontynuowania czytania nawet wtedy, kiedy dzieci samodzielnie już czytają.

      Głośne czytanie to wspaniała forma przysposobienia czytelniczego, jest bardzo łatwe, bo znajduje się w zasięgu możliwości każdego, nie wymaga szczególnych zdolności ani nakładów finansowych. W naszej szkolnej bibliotece trwać będzie cały rok szkolny, będzie inspiracją dla wielu imprez czytelniczych oraz towarzyszyć będzie  wielu bibliotecznym przedsięwzięciom.

Spotkania klasowe z autorką wierszy „O misiach i o niedźwiadkach”, upłynęły w miłej i sympatycznej atmosferze. Każdy mały uczestnik  otrzymał od Pani Wiesi kolorową zakładkę do książki.

Pani Wiesiu! Serdecznie dziękujemy  za inspirujące spotkanie.


Red. Ilona Przydatek

 

Zdjęcia: