"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

24 maja 2014 21:23 | Aktualności

II Turniej Piłki Halowej.

W dniu 17.05.2014r. w hali sportowej  naszej szkoły odbył się II Turniej Halowej Piłki Nożnej uczniów szkół podstawowych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Starej Łubiance.  W zawodach wzięły udział cztery drużyny: dwie z Zespołu Szkół w Szydłowie oraz dwie drużyny naszej szkoły . Turniej rozgrywano systemem: I spotkanie – mecz drużyn młodszych(klas I-III), następnie rzuty karne i mecz drużyn starszych( klas piątych). W meczu decydującym spotkały się drużyny mieszane . Każdy  mecz trwał 2 razy po 10 minut. Turniej ten pozwolił dzieciom  aktywnie spędzić czas wolny, dał możliwość wspólnej zabawy i współzawodnictwa w tak popularnej i lubianej przez chłopców grze. Udział w turnieju wpłynął pozytywnie nie tylko na rozwój fizyczny, ale również na charakter uczniów wpajając im takie cechy, jak: wola walki, zasady fair play, życzliwość wobec przegranych i wygranych, koleżeńskość, współpraca w zespole.
Celem zorganizowanego turnieju, było również popularyzowanie zdrowego stylu życia poprzez sport .
Tabela końcowa:
I  MIEJSCE – Zespół Szkół im. J. Korczaka w Szydłowie

II MIEJSCE – Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Starej Łubiance

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Kacper Mehlich z dorobkiem 3 goli,  natomiast najlepszym bramkarzem został Jakub  Kotlarz, a najmłodszym uczestnikiem turnieju był Wojciech Kalinowski (7 lat). Tytuł najlepszego zawodnika przypadł Michałowi Mrówczyńskiemu z Szydłowa.
Na zakończenie rozgrywek   drużyny otrzymały z rąk Z- cy Dyrektor Zespołu Szkół w Starej Łubiance Pani Ewy Żychlińskiej pamiątkowe puchary i dyplomy ,a wymienieni zawodnicy wyróżnieni zostali pamiątkowymi statuetkami.

red. E. Szczepaniak

Przeczytano: 974 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: