"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

30 maja 2014 06:25 | Aktualności

Wycieczka „za granicę”

     16 maja 2014r. zespół redakcyjny gazetki szkolnej „Zarzuć okiem” udał się do gospodarstwa agroturystycznego „W Pięknej Dolinie”, znajdującego się niedaleko Wałcza, w malowniczo położonej miejscowości Szwecja. 

     O godzinie 17.00 przywitały się z nami opiekunki, czyli autorki całego zamieszania - Panie Agnieszka Cybulska i Magdalena Suchecka. Zanim to jednak nastąpiło, co niektórzy zdążyli: pobłądzić w lesie, zgubić telefon, zapomnieć o śpiworze i portfelu, zepsuć auto. Pojawiły się też trudności w obraniu właściwej drogi w Głowaczewie i skierowanie się w stronę Nadarzyc. Warto podkreślić jedno – WSZYSCY SZCZĘŚLIWIE  DOTARLI DO CELU PODRÓŻY.

     Pierwszą rzeczą, jak się okazało bardzo istotną, było sprawdzenie miejsca noclegu. Nie da się ukryć, że lokalizacja przypadła nam do gustu. Jedną z wielu niespodzianek, które czekały na uczestników wyprawy, były warsztaty wypalania gliny. Zabawy przy tym było co niemiara. Okazało się, że najbardziej rozchwytywaną rzeczą wcale nie była glina, lecz klej, który umożliwiał spajanie ze sobą poszczególnych części glinianego dzieła sztuki. Spod naszych rąk wyszły między innymi: mysz, która wcale nią nie była, świeczniki, koty, podkowa oraz mniej lub bardziej kształtne serca.  Humory dopisywały wszystkim. Było tak do momentu, gdy Pani Agnieszka nie powiedziała, a właściwie pokazała, co jest kolejną niespodzianką.  Okazało się, że przed nami pojawiła jedyna i niepowtarzalna okazja przejażdżki  bryczką przez las. Dodatkową atrakcją była walka z owadami, podskoki na licznych wybojach oraz słuchanie śpiewu dziewcząt, które niekoniecznie miały piękny głos.  Po powrocie z tej ekscytującej wyprawy należało uzupełnić  kalorie, dlatego  została zamówiona pizza.

     Wieczorem rozpaliliśmy ognisko, ale to nie był koniec niespodzianek. Przed młodszymi stażem uczestnikami  kółka dziennikarskiego, dziewczętami i Michałem, stanęły zadania, które pozwoliły im zostać pełnoprawnymi członkami naszego zespołu. Czas przy ognisku umilała nam gra na gitarze w wykonaniu Natalii oraz śpiew, który niósł się szerokim echem po lesie. Starsze koleżanki przygotowały przepyszne przekąski- krakersy z czosnkiem, musztardą i chrzanem! Mniam, mniam!

     Gdyby nie deszcz, przy ognisku siedzielibyśmy do białego rana. Niestety, pogoda zdecydowała za nas i musieliśmy udać się na spoczynek. W zasadzie, to nie musieliśmy, ale panie nam to bardzo wymownie zasugerowały. W nocy było zimno, ale dało się wytrzymać.

     Rankiem nadszedł czas rozstania i każdy udał  się w swoją stronę. Tym razem już bez przeszkód w drodze powrotnej.

     Redakcja kółka dziennikarskiego  „Zarzuć okiem” pięknie dziękuje za nagrodowy  wyjazd do Szwecji. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Dyrekcja Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Starej Łubiance, która w ramach wyróżnienia za całoroczną działalność, taki pobyt zasponsorowała!!! Obiecujemy dalej wytrwale pracować i pisać, pisać, i jeszcze raz pisać Uśmiech

                                                                                                                      

Red. Kółko dziennikarskie „Zarzuć okiem”

Przeczytano: 1115 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: