"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

26 czerwca 2014 20:35 | Aktualności

PRZYGODA W ZOO SAFARI

     ZOO w Świerkocinie to jedyny w Polsce ogród zoologiczny typu safari. Obszar safari to ponad 20 hektarów, ok. 600 zwierząt i Arkada Radości i Rozrywki, a co za tym idzie niesamowita przygoda. Na spotkanie z przygodą wybrali się dnia 24 czerwca 2014 r.uczniowie klasy I i II b edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawczyniami panią Dorotą Męciną i panią Izabelą Prendecką oraz rodzicami. Szalona przygoda, wyśmienita zabawa – oto, co czekało na uczniów, gdzie codziennością jest widok egzotycznych zwierząt i „zakręconych” karuzeli. W pierwszej kolejności kierowca autobusu przewiózł uczestników wycieczki po ZOO SAFARI. Droga podzielona jest na 4 sektory:

  • Ameryka Południowa ( lamy, osły domowe, strusie Nandu );
  • Afryka ( zebry, matusi, największe na świecie antylopy Elandy, antylopy Defassa );
  • Mongolia ( dzikie osły Kułany, jaki, wielbłądy );
  • Azja (antylopy Garna i Blesbok, bydło stepowe ).

     Podczas przejazdu wykonywania fotek nie było końca. Po długiej podróży uczniowie wybawili się na karuzelach. Następnie w zacisznym miejscu mieli czas na posiłek i odpoczynek. Poruszając się po terenie pieszym spotkali: alpaki, kózki karłowate, pekari, antylopy koby nilowe, kangury Benetta, emu, dingo, białe lwy, małpy, ptaki, surykatki i wiele innych zwierząt.

W MINI ZOO zarówno dzieci, jak i dorośli świetnie się bawili karmiąc i obserwując z bliska kozy oraz alpaki. Na deser wszyscy chętni i odważni udali się na „Diabelski Młyn” i podziwiali widoki z lotu ptaka. W sklepiku z pamiątkami uczniowie dokonali wspaniałych i przemyślanych zakupów. Uczestnicy wycieczki byli zdyscyplinowani, kulturalni, wszędzie przestrzegali zasad bezpieczeństwa, a wychowawczynie były dumne ze swoich pociech. Pogoda nie spłatała figla, choć przez cały dzień kłębiły się deszczowe chmury. Dopiero w drodze powrotnej nad Starą Łubianką pojawiła się kolorowa, wyrazista tęcza, na ciemno szarym niebie, co oznaczało, iż przeszła ulewa. Widocznie dzieci zasłużyły na piękną pogodę, a tym samym na udaną wycieczkę. Wszyscy wrócili do domu naładowani pozytywną energią.

Wyjazd do ZOO SAFARI miał na celu edukację, zabawę, integrację. Wyjazdy, które dostarczają dzieciom wielu radości i rozbudzają zainteresowania, zachęcają do organizowania następnych. Podziękowania i ukłony w stronę rodziców za uczestnictwo i pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

 

 red. Izabela Prendecka

 

Więcej zdjęć ...

Przeczytano: 962 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: