"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

29 czerwca 2014 23:00 | Aktualności

Tytuł Szkoła w Ruchu przyznany.

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu, który miał na celu promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Do realizacji tych działań Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ośrodkiem Edukacji zorganizowano ogólnopolską akcję „Ćwiczyć każdy może”.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji, oraz wykonała zadania na rzecz aktywności fizycznej we wskazanych w regulaminie obszarach. Wśród nich znajdą się różnorodne akcje związane z aktywnością ruchową odbywającą się w szkole i poza nią. Wzięliśmy udział w 5 obszarach: wychowanie fizyczne – zajęcia edukacyjne, pozalekcyjne zajęcia sportowe oraz aktywność z udziałem rodziny, edukacja zdrowotna i doskonalenie nauczycieli.

Szkoła, która zrealizowała zadania przez co przyczyniła się do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej  oraz pozytywnie przeszła weryfikację, otrzymała Tytuł Szkoły w Ruchu i pamiątkową tablicę „Szkoła w Ruchu”.

Do akcji zgłosiło się 4444 szkół i przedszkoli z całej Polski (w tym 20 z powiatu pilskiego).

Po szczegółowej weryfikacji nasza szkoła znalazła się wśród 2837 szkół z całej Polski, które otrzymały tytuł Szkoły w Ruchu.


red. E. Szczepaniak

 

Przeczytano: 787 razy. Wydrukuj|Do góry

Załączniki:

dok2.docx [114.91 KB]