"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

28 czerwca 2014 20:38 | Aktualności

Runda Finałowa naszych piłkarek.

W poniedziałek 16 czerwca w Gimnazjum nr 5 odbył się Turniej Finałowy Piłki Nożnej dziewcząt gimnazjów. W  zawodach udział wzięły ekipy z Wysokiej, Łobżenicy, Kaczor, Gimnazjum nr 5 w Pile, Szydłowa i Starej Łubianki. Turniej finałowy przeprowadzony został  następująco: dwie grupy po trzy zespoły, z rozstawieniem drużyn, które w roku ubiegłym zajęły najwyższe miejsca, czyli: Gimn. Kaczory - II i Gimn. Wysoka - III. Pozostałe drużyny zostały dolosowane do grupy .

I GR : Wysoka. Stara Łubianka, Łobzenica

II GR: Kaczory, Gimn. nr 5, Szydłowo.
Następnie odbyły się półfinały i mecze o wszystkie miejsca. W grupach drużyny grały ze sobą systemem każdy z każdym,  a mecze toczyły się 2x8 minut. Na boisku rywalizowało 5 zawodników plus bramkarz. Pogoda w tym dniu nie rozpieszczała graczy, wiał silny wiatr , jedynym optymistycznym akcentem był brak deszczu. Cała impreza toczyła się w miłej i przyjaznej atmosferze, a mecze przebiegały zgodnie z zasadą fair play.

Najlepszą ekipą całego turnieju okazało się Gimnazjum Łobżenica , która zdobyła komplet punktów wygrywając wszystkie mecze.  Drugą lokatę zajęło Gimnazjum Kaczory, trzecie miejsce Gimnazjum nr 5,czwarte Gimnazjum Wysoka, piąte Szydłowo natomiast z zerowym dorobkiem punktowym i szóste miejsce drużyna naszego gimnazjum. Nasze dziewczyny, mimo że przegrały wszystkie pojedynki, miały swoje okazje do strzelenia bramek , jednak zabrakło skuteczności. Honor uratowała Agata, strzelając jedynego gola dla naszej drużyny. Niestety, jak w każdej dyscyplinie, jeżeli chce się osiągnąć wysoki wynik trzeba regularnie trenować i podnosić swoje umiejętności. Nasze dziewczyny kontakt z piłką nożną mają tylko rekreacyjnie. Tym bardziej gratulujemy im zdobycia VI miejsca w powiecie.

red. E. Szczepaniak

 

Przeczytano: 888 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: