"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

09 lipca 2014 10:27 | Aktualności

Wycieczka nagrodowa do Pelplina i Malborka

       Dnia  1 lipca 2014 roku uczniowie  klas I-III edukacji wczesnoszkolnej  uczestniczyli w wycieczce do Pelplina i Malborka.  Wyjazd  był dla uczniów nagrodą Wójta Gminy Szydłowo za osiągnięcie wysokich wyników w nauce w roku szkolnym 2013/2014.

      Celem wyjazdu było zwiedzanie zespołu kościelno – klasztornego i  Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie oraz zwiedzanie zamku krzyżackiego  w Malborku.

      W 2007 roku w plebiscycie Rzeczpospolitej zamek w Malborku został uznany  za jeden z siedmiu cudów Polski. Korzystając z fachowej opieki przewodnika uczniowie zapoznali się z pomieszczeniami zamku. Oprócz pomieszczeń uczniowie zwiedzili  wystawy broni i uzbrojenia, bursztynów, rzeźby gotyckiej, strojów krzyżackich i monet. Poznali i zobaczyli system dostarczania wody i ogrzewania pomieszczeń zamkowych.

      Po zwiedzeniu zamku był czas na lody i zakup pamiątek dla siebie i najbliższych. Na zakończenie uczestnicy wycieczki przeszli po kładce dla pieszych na druga stronę rzeki Nogat, skąd mogli podziwiać, w całej okazałości zamek w Malborku.

Red. Ilona Przydatek


Więcej zdjęć ...

Przeczytano: 1054 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: