"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

27 stycznia 2015 21:28 | Aktualności

Mamo, Tato poćwicz ze mną.!

26 stycznia 2015 r. uczniowie klasy 3a wraz z rodzicami wzięli udział w zajęciach sportowych  pt. „Mamo, tato poćwicz ze mną”. Cel imprezy to przede wszystkim kształtowanie nawyku  aktywności  ruchowej  w  rodzinie, wyrobienie  nawyku  czynnego  uczestnictwa  w  imprezach rekreacyjnych a także zachęcenie dzieci do systematycznej aktywności ruchowej  poprzez czynny udział we wspólnych imprezach ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. 

Wszyscy uczestnicy brali udział w różnych konkurencjach sportowych – wyścigi z pałeczkami sztafetowymi, biegi slalomem z woreczkiem na głowie, wyścigi raków, sadzenie ziemniaków, rodzinne rzuty do kosza. Sportowych wrażeń było co niemiara. W drugiej części zajęć odbyły się mecze zespołowe dla mam i dzieci w unihokeja i dla ojców i synów w piłkę nożną. Zwieńczeniem zmagań sportowych był wspólny mecz w mini piłkę ręczną drużyn mieszanych. Wszyscy byli ogromnie zadowoleni ze spędzonego wspólnie popołudnia. Zabawa w czasie  zajęć była wspaniała i z pewnością na długo pozostanie w pamięci jej uczestników . Wszyscy wiemy, że aktywność ruchowa to nie tylko dobry przepis na zdrowie, ale to sprawdzony  przepis na świetną zabawę razem z dzieckiem, dla którego chwile spędzone z mamą, tatą są niezapomniane.

Dobrych emocji połączonych z lekkim wysiłkiem nigdy za wiele, dlatego już niedługo zapraszamy na następne zajęcia.

 red. E. Szczepaniak

Przeczytano: 1194 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: