"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

20 marca 2015 19:37 | Aktualności

Uczniowie klas trzecich gimnazjów na Targach Edukacyjnych.

Uczniowie klas trzecich gimnazjów na Targach Edukacyjnych w MDK w Pile mogli poznać ofertę szkół z powiatu pilskiego. Wybór szkoły ponadgimnazjalnej nie jest prosty. W podjęciu decyzji o dalszym losie kształcenia pomóc miały Targi Edukacyjne, które odbyły się w sobotę 14 marca br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile.
Targi, tradycyjnie już, zostały zorganizowane przez Wydział Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile.
Gimnazjaliści, którzy przyjechali na targi, mogli porozmawiać z dyrektorami, nauczycielami i uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Ci chętnie udzielali odpowiedzi, rozdawali ulotki, a nawet kusili upominkami, jak np. Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, który przygotował pyszne trufle.
Ci, którzy jeszcze nie byli pewni, do której szkoły złożą podanie lub w jakim kierunku chcieliby się kształcić, mogli skorzystać z porad pracowników Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych. Na miejscu można było wypełnić test predyspozycji zawodowych.

red. E. Szczepaniak

Przeczytano: 732 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: