Regionalne Eliminacje Odysei Umysłu Poznań 2015

15 marca wcześnie rano, Odyseusze  Zespołu Szkół im. Władysława St. Reymonta w Starej Łubiance wyruszyli pod opieką swoich trenerów do Poznania na Regionalne Eliminacje Odysei Umysłu. W tym roku naszą szkołę reprezentowały już trzy drużyny:

I drużyna:Oliwia Ekert, Karolina Dłużniewska, Zuzanna Klinkosz, Patryk Piasecki, Michał Piasecki; trenerzy: pani Ilona Przydatek i pani Beata Taracińska.

II drużyna: Nikol Fil, Piotr Grzelak, Hubert Kanduła, Katarzyna Kraska, Weronika Stuchlik, Jakub Szlajnik, Justyna Wojnowska;  trenerzy: pani Agnieszka Cybulska i pani Sylwia Gawrońska.

III drużyna: Kacper  Krasocki, Krystian Makowski, Gabriela Perlińska, Mateusz Ptak, Agata Trzaskalska; trenerzy: pan Tomasz Znajdek i pan Krzysztof Górzyński. Odyseuszom towarzyszyła też pani dyrektor Jolanta Baran.

Do Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej przybyło łącznie 95 drużyn z województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu przez drużyny jednego z kilku problemów długoterminowych oraz problemu spontanicznego jaki grupy otrzymywały na miejscu. Drużyny, które zdobędą 1. miejsca na Finale Ogólnopolskim mają prawo zmagań w Finałach Światowych  w Stanach Zjednoczonych.  

Problemy długoterminowe wybrane przez naszych uczniów to:

Problem 3: Gra z Puszką Pandory

Zespół powinien wystawić na scenie własną adaptację historii o Puszce Pandory,w konwencji gier wideo! Podczas przedstawienia postać Gracza weźmie udział w zainspirowanej starogrecką legendą, wielopoziomowej „grze”, w której pojawią się: prolog opowiadający znaną wersję mitu o Puszce Pandory; trzy awatary reprezentujące różne nieszczęścia, jakie z niej uciekły; a także licznik energii pokazujący, ile sił pozostało głównemu bohaterowi. Ostatecznie, Gracz awansuje na najwyższy poziom i wypuści w świat „nadzieję” – zwyciężając w ten sposób w całej rozgrywce.

Problem 5: Jak w starym kinie

 Drużyna ma za zadanie wymyśleć i zagrać dowcipne przedstawienie, w którym pewien Reżyser współcześnie produkuje i prezentuje film niemy. Po jego pokazie zareaguje na komentarze ze strony Krytyka Filmowego. W filmie żadna z postaci nie odezwie się słowem, zamiast tradycyjnych dialogów pojawią się napisy, a jedynymi odgłosami towarzyszącymi „projekcji” będzie akompaniament w formie ścieżki dźwiękowej – ułożonej przez drużynę i wykonywanej na przynajmniej jednym, stworzonym przez nią instrumencie. Zespół pokaże też krótki zwiastun innej produkcji, której premiera odbędzie się niebawem.

Zmagania drużyn trwały od rana do późnego popołudnia. Wszyscy bardzo przeżywaliśmy nasz udział w konkursie, chociaż dla niektórych był to już drugi raz. Dawaliśmy z siebie wszystko podczas naszych prezentacji, więc komisje sędziowskie oceniły nas wysoko. Wieczorem, w trakcie uroczystego podsumowania, na które zaproszono wszystkich uczestników dowiedzieliśmy się o zajętych przez drużyny miejscach:

problem 3 (szkoła podstawowa ) – miejsce ósme ( na 15 drużyn);

problem 3 ( gimnazjum) – miejsce trzecie;

problem 5 ( gimnazjum ) – miejsce czwarte.

Niestety do awansu do dalszego etapu zabrakło naprawdę niewiele. To był długi i pełen emocji dzień, jednak wiemy, że za rok też nas tam nie zabraknie i wierzymy, że awansujemy dalej!

red. Sylwia Gawrońska - trener

 

Więcej zdjęc na facebookowym profilu szkoły ...

 

Opublikowano: 21 marca 2015 17:54

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1001

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony