"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

20 kwietnia 2015 20:21 | Aktualności

"Jestem przyjacielem lasu"

Dnia 14.04.2015r. na terenie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Pile odbył się turniej przyrodniczy „Jestem przyjacielem lasu” organizowany w ramach obchodów 10 – lecia Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej „Zdrojowa Góra”. W konkursie wzięli udział  przedstawiciele klasy VI: Dobrosława Kubiak,  Zuzanna Makowska , Aleksandra Pastuszka, i Oliwia Stawińska oraz klasy I gimnazjum: Nikol Fil, Daria Łuc, Jakub Szlajnik i Justyna Wojnowska. Uczniowie uczestniczyli w turnieju pod popieką  pani Kamili Olszewskiej i pani Ilony Przydatek.

Ku miłemu zaskoczeniu uczestników konkursu, uczniowie nie  rozwiązywali jedynie testu pisemnego, ale również rozpoznawali liście, odgłosy zwierząt, smaki oraz układali puzzle. Udział w turnieju zakończył się wielkim sukcesem, ponieważ gimnazjaliści zajęli I miejsce, a szóstoklasiści IV miejsce. Do konkursu przygotowała wszystkich pani Sylwia Gawrońska.

 

 red. Nikol Fil, Justyna Wojnowska

Przeczytano: 931 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: