"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

10 maja 2015 21:19 | Aktualności

XII GMINNY KONKURS PIOSENKI

 

W sobotnie popołudnie, 9 maja 2015 r., w świetlicy wiejskiej w Szydłowie, odbył się XII Gminny Konkurs Piosenki. Wszystkich zebranych powitał występ Zespołu Piasecka Band, prowadzonego przez nauczyciela muzyki - Panią Ilonę Piasecką z Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Starej Łubiance. Do konkursu piosenki zgłosiło się 30 uczestników – uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Szydłowo.

Komisja konkursowa w składzie: Ewelina Wyrzykowska - instruktor do spraw teatru w Regionalnym Centrum Kultury Fabryka Emocji Teatr Miejski w Pile i Piotr Stróżyński – instruktor do spraw tańca

i muzyki, po przesłuchaniu uczestników przyznała - w kategorii klas I-III: I miejsce ex aequo – Martynie Ekert z Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance i Matyldzie Jodda z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie;  cztery wyróżnienia: Amelii Cieślak i Oliwii Ekert z Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance oraz Oldze Podlewskiej i Mai Kubickiej z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie. II i III miejsca nie przyznano.

W kategorii klas IV-VI : I miejsce zajęła – Agata Butkiewicz z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie; II miejsce - Julia Trenzeluk z Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance; wyróżnienie otrzymała Emilia Nuszczyńska ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Wyzwolenia Ziemi Wałeckiej w Skrzatuszu. III miejsca nie przyznano.

W kategorii klas gimnazjalnych jury przyznało trzy nagrody: I miejsce Paulinie Baran z Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance, III miejsce Klaudii Szynkaruk  z  Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie oraz wyróżnienie – Roksanie Łukaszuk z Zespołu Szkół w Starej Łubiance. II miejsca w tej kategorii wiekowej nie przyznano.

Atrakcją imprezy był energetyczny koncert Zespołu Folk Machina z Piły.

Po występie Zespołu wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Starej Łubiance oraz Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie.

Impreza odbyła się w czasie trwania Dni Otwartych Funduszy  Europejskich.

 

Zapraszamy za rok!

 

 

red. Grażyna Bednarek, Jolanta Baran

 

Przeczytano: 970 razy. Wydrukuj|Do góry