"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

04 czerwca 2015 16:59 | Aktualności

Dzień Projektów.

     W piątek, 29 maja na pierwszej godzinie lekcyjnej odbyły się prezentacje projektów w gimnazjum.   Udział i zaliczenie projektu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. W tym roku szkolnym prezentowały się cztery grupy  uczniów.

     Pierwszy projekt „Podaj łapę” zaprezentowali uczniowie: Dominika Lis, Ania Kuczyńska, Agata Graczyk, Kamila Kaziuk, Weronika Graban i Krzysztof Berendt.  Był to projekt, który chwycił nas za serce. Uczniowie zaprezentowali działania jakie podjęli na rzecz zwierząt umieszczonych w schronisku. Zorganizowali zbiórkę karmy dla psów i kotów oraz kocy na legowiska dla tych  biednych, bezdomnych zwierzaków. Ze swoimi „darami” odwiedzili schronisko i przekazali je opiekunom zwierząt. Prezentacja obfitowała w przepiękne wzruszające zdjęcia  oraz równie wymowną tablicę pod hasłem „Kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie dba katuje.” Opiekunem grupy była pani Magda Suchecka. Gratulujemy pomysłu, wykonania i dziękujemy za tak wspaniały projekt.

     Kolejnym zaprezentowanym projektem była prezentacja wydarzenia jakim jest udział w konkursie Odyseja Umysłu, pod hasłem „Jak w starym kinie”. Naszą szkołę reprezentowali: Gabrysia Perlińska, Agata Trzaskalska, Krystian Makowski, Kacper Krasocki i Mateusz Ptak. Uczniowie opowiadali jak wielką „frajdę” mieli przygotowując się do konkursu, zachęcili tym samym młodszych kolegów do udziału w Odysei Umysłu w przyszłym roku. Pokazali, że praca nad projektem może być wspaniałą zabawą wyzwalającą mnóstwo kreatywnych pomysłów. Opiekunami tej grupy Odyseuszy byli panowie Tomek Znajdek i Krzysztof Górzyński.  Gratulujemy pomysłu oczywiście doceniamy wkład pracy i czas spędzony nad projektem, było warto.

     Z grupą swoich Odyseuszy w składzie: Nikol Fill, Justyna Wojnowska, Kasia Kraska, Weronika Stuchlik, Hubert Kanduła, Kuba Szlajnik i Piotr Grzelak wystąpiła pani Sylwia Gawrońska i Agnieszka Cybulska. Ich przedstawienie nosiło tytuł „Puszka Pandory” i było inscenizacją gry komputerowej, w której uczniowie wcielili się w różne plagi. Super pomysł  i rewelacyjne kostiumy, gratulujemy.

     Ostatnim prezentowanym w tym roku szkolnym projektem był  „Dzień liczby Pi”. Organizatorem był pan Przemek Przepiórkowski, a w projekt zaangażowali się Błażej Purtak, Kacper Kanduła, Albert Nowak, Kamil Kowalczuk i Andrzej Sobisiak. Uczniowie przygotowali szereg konkurencji matematycznych dla wszystkich uczniów szkoły. Podstawowym przesłaniem tego dnia było propagowanie matematyki. Impreza obfitowała w zabawy, konkurencje i dobrą muzykę. Chłopcy pokazali nam matematykę na wesoło - taka nam się podoba! 

Red. Kamila Olszewska


Przeczytano: 1148 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: