"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

18 czerwca 2015 18:09 | Aktualności

Klasy I i IIIa zwiedzają Poznań.

16 czerwca uczniowie klasy I i IIIa udali się na całodniową wycieczkę do stolicy województwa wielkopolskiego. W czasie, gdy trzecioklasiści relaksowali się w poznańskich termach, pierwszaki poznawały zwierzęta żyjące w ZOO. Najpierw zwiedzano ogród zoologiczny jadąc kolejką do słoniarni, a potem spacerując cienistymi alejkami. Następnie utrudzeni podróżnicy udali się na obiad do restauracji Mc Donald’s. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Karmelkowie i Pluszakowie. Tam dzieci własnoręcznie przygotowywały bajecznie kolorowe lizaki oraz samodzielnie szyły filcowe przytulanki. Obowiązkowym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta, na którym to spotkano dwa białe, urocze koziołki. Takie nieoczekiwane spotkanie z symbolami Poznania musiało zostać uwieńczone na wspólnym zdjęciu.

Ostatnim przystankiem był Stadion Lech–Inea. Uczniowie weszli do sali, w której odbywają się konferencje prasowe, do sali historii. Najbardziej podobała się szatnia, w której na miejscach piłkarzy wisiały ich koszulki. Potem zwiedzano trybuny i podziwiano zieloną murawę boiska. Dokonano udanych zakupów w sklepie firmowym. Dzieci pełne wrażeń, bogate w pamiątki powróciły bezpiecznie do Starej Łubianki, prosto w ramiona oczekujących rodziców.

Serdeczne podziękowania należą się mamom – opiekunkom: p. A. Kołodziejczyk, p. A. Jasnoch, p. M. Wąsowskiej, p. M. Czerwińskiej i p. B. Bieleckiej. Organizatorkami wyjazdu były wychowawczynie klasy I i IIIa p. B. Taracińska i p. I. Przydatek.

Red. B. Taracińska


Więcej zdjęć ...


Przeczytano: 800 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: