"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

29 czerwca 2015 10:58 | Aktualności

Bezpieczeństwo - ważna sprawa.

      23 czerwca uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej wystawili przedstawienie teatralne pt. „Bezpieczeństwo - ważna sprawa”. Bohaterami przedstawienia były bajkowe postacie. Każda z nich przeżyła w swym życiu coś strasznego, ponieważ nie przestrzegała zasad bezpieczeństwa. Nieodpowiedzialne zachowanie w stosunku do osób nieznajomych doprowadziło Śnieżkę i Śpiącą Królewnę do długiego snu. Czerwony Kapturek i koziołeczki spotkały groźnego wilka, a Jaś i Małgosia Babę Jagę. Te przykre doświadczenia nauczyły je, jak należy zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi. Wiedzę na ten temat przekazały uczniom edukacji wczesnoszkolnej. Podsumowaniem występu był test znajomości zasad bezpieczeństwa: w kontaktach z nieznajomymi, w ruchu drogowym, nad wodą, w podróży, w domu, w czasie zabawy i żniw.

Sprawdzono też wiedzę dzieci na temat znajomości numerów telefonów alarmowych - w jakich sytuacjach z nich korzystać. Pytania sprawdzające wiedzę koleżanek i kolegów zadawali mali aktorzy. Śnieżka, Śpiąca Królewna, Czerwony Kapturek i Małgosia rozdały wszystkim dzieciom „fiszki – przypominajki” z 10 zasadami bezpieczeństwa oraz numerami telefonów alarmowych. Panie policjantki z Posterunku Policji w Szydłowie z dzielnicową sierż. sztab. Justyną Krokos na czele, udzieliły zebranym wielu rad na temat bezpiecznego spędzania wakacji i życzyły wszystkim udanego wypoczynku. Dzień poświęcony podsumowaniu realizowanych programów dla bezpieczeństwa dzieci zakończyła swym wystąpieniem pani. E. Żychlińska – zastępca dyrektora.

 

Red. B Taracińska

Przeczytano: 728 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: