"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

05 lipca 2015 18:04 | Aktualności

EuroWeek 2015

Jak zaczynać wakacje to z pompą.  Grupa 34 uczniów naszej szkoły rozpoczęła je od obozu językowego w malowniczym Długopolu Zdrój leżącym w Kotlinie Kłodzkiej. Wyjazdy na Euroweek na stałe zapisały się w kalendarzu szkolnym i cieszą się niesłabnącą popularnością.

Nasi podopieczni tym razem spędzili niezapomniany tydzień mając sposobność wykorzystania swoich umiejętności językowych w kontaktach z wolontariuszami, którzy zjechali się z różnych części globu, by wspomnieć Kolumbię, Indie, Łotwę, Rumunię, Indonezję, Azerbejdżan, czy Wietnam. Zajęcia prowadzone były w nieszablonowy sposób, bardzo atrakcyjny dla młodych ludzi chcących nabrać płynności w posługiwaniu się językiem angielskim. Każdy dzień rozpoczynał się „Energizerem”, czyli zajęciami ruchowymi połączonymi z konwersacją, które miały za cel pobudzić naszych obozowiczów do intensywnej pracy.

Grafik był bardzo napięty. Warto  wymienić zabawy pt. „Mission Impossible”, czy „Culture shock”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje multimedialne, podczas których każdy w wolontariuszy opowiadał o swoich rodzinnych stronach serdecznie zapraszając do ich odwiedzenia. Zwieńczeniem każdego dnia była zabawa taneczna.

Czwartego dnia pobytu wybraliśmy się na wycieczkę do miejscowości Międzygórze, skąd wyruszyliśmy w blisko siedmiokilometrowy górski spacer, którego cele było piękne Sanktuarium Maria Śnieżna.

Podczas piątkowego podsumowania całotygodniowych zmagań każdy z uczestników obozu został nagrodzony certyfikatem. Większość uczestników nie potrafiła ukryć łez wzruszenia, kiedy nadeszła pora rozstania. Jesteśmy już umówieni na spotkanie za rok.

red. Tomasz Górzny

Przeczytano: 1156 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: