"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

13 kwietnia 2016 19:54 | Aktualności

Dzieciaki w muzeum.

     Wszyscy wiemy, że zabieranie dzieci do muzeum  ma ogromny sens. Są o tym przekonane wychowawczynie klas I i II edukacji wczesnoszkolnej p. Beata Taracińska i p. Ilona Przydatek.  Bo sztuka (muzyka, malarstwo, rzeźba, fotografia) ma bardzo wiele możliwości odczytywania i wiele znaczeń - jest dla wszystkich. Dzieci zaś są niesamowitymi odbiorcami.

Dnia  11 kwietnia   zgodnie z zasadą UCZYMY SIĘ PRZEZ DZIAŁANIE I PRZEŻYWANIE uczniowie z klasy I a oraz II    uczestniczyli w warsztatach podróżniczo – artystycznych pod hasłem Podróż przez kontynenty" zorganizowanych przez  Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica w Pile. Hasłem przewodnim poniedziałkowych zajęć w muzeum był „Łapacz snów”  – robimy amulet w tradycjach plemion Indian z Ameryki Północnej.

Tradycja łapacza snów ma swoje źródło w legendach. Podczas zajęć muzealnych  uczniowie zapoznani zostali z  legendami Siuksów, Indian Chippewa,  Lakota oraz Indian Yakima dotyczącymi powstania  łapacza snów. Po krótkiej prezentacji  wszyscy uczniowie zabrali się do pracy tworząc swoje łapacze snów.

Okrąg wykonany ze sprężystego drewnianego kijka wierzby owijano materiałem, a następnie wplatano sieć z włóczki. Amulet przyozdabiano piórkami, koralikami, paciorkami i innymi ozdobami.

Wytwory pracy naszych uczniów można podziwiać w galerii.

 

Red. Ilona Przydatek, Beata Taracińska

 

Przeczytano: 633 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: