"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

06 czerwca 2016 07:53 | Aktualności

Wycieczka do Torunia.

      W czwartek 2 czerwca 2016 roku uczniowie klasy I A i II wraz z wychowawczyniami i mamami wyjechali na wycieczkę do Torunia. O godzinie 11:00 znaleźliśmy się w zaczarowanym miejscu – w Piernikarni na Starym Mieście. Tam dowiedzieliśmy się skąd pochodzi słowo piernik; co to jest kolendra, cynamon i kardamon; jak wyglądały formy piernikowe; kto wypiekał toruńskie smakołyki. Pod czujnym okiem toruńskich mieszczek samodzielnie upiekliśmy pierniki. Z przeszłości przemknęliśmy naszym autokarem w teraźniejszość i przyszłość. Zajechaliśmy do Młyna Wiedzy – fantastycznego nowoczesnego laboratorium eksperymentowania łączącego naukę z zabawą, w którym w niekonwencjonalny sposób tłumaczy się otaczające nas zjawiska. Poznaliśmy eksponaty, które rozbudziły naszą ciekawość, pozwoliły zrozumieć świat i pokazały, że każdy jest odkrywcą przez całe życie!

     Po trzygodzinnej nauce przez zabawę i doświadczenia trochę zgłodnieliśmy, więc udaliśmy się na obiad. W pięknej restauracji wszystko nam smakowało! Regeneracja sił została ukończona pomyślnie! Znowu mogliśmy powrócić do przeszłości, aby w miejskim patrolu, w pełnym rynsztunku przypomnieć toruńskie czasy panowania Krzyżaków. Przemaszerowaliśmy wokół ratusza, sprawdziliśmy bezpieczeństwo murów miejskich, bramy Klasztornej i Mostowej oraz baszty – słynnej Krzywej Wieży. Patrolowanie Starego Torunia bardzo nas wyczerpało, ale siły powróciły na hasło „Samodzielne zakupy”! Chłopcy zaopatrzyli się w elementy rycerskiego oręża, dziewczynki w biżuterię i inne pamiątki a panie w toruńskie pierniki. Zmęczeni ,ale zadowoleni wróciliśmy do autokaru, który wyruszył w drogę powrotną do domu.

      Dzień pełen wrażeń zakończył się po godzinie 21:20, gdy młodzi podróżnicy znaleźli się w ramionach stęsknionych rodziców.

      Wychowawczynie I. Przydatek i B. Taracińska składają wielkie podziękowanie Paniom: M. Gabrysiak, M. Wąsowskiej, M. Czerwińskiej, K. Perlińskiej, K. Lisek, B. Dziubie - mamom, które poświęciły swój czas, aby opiekować się dziećmi w trakcie wycieczki.Uśmiech

Red. B. Taracińska

Foto K. Perlińska, B. Taracińska


Więcej zdjęć - zapraszamy do galerii.

Przeczytano: 849 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: