"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

25 maja 2016 21:28 | Aktualności

Gminny ,,Trójbój".

Dnia 18.05.2016 r. odbyły się w Skrzatuszu  Mistrzostwa gminy w Czwórboju Lekkoatletycznym.  Organizatorem i gospodarzem mistrzostw była Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Wyzwolenia Ziemi Wałeckiej  w Skrzatuszu.

W zawodach startowali uczniowie urodzeni w 2003 r.  i młodsi. Reprezentacja każdej szkoły składała się z 6 dziewcząt i 6 chłopców. Program zawodów obejmował takie dyscypliny jak:

  • 60 m. dziewcząt i chłopców,
  • skok w dal ze strefy,
  • rzut piłeczką palantową,

Pogoda  dopisała, a słońce z uśmiechem dopingowało zawodników. W czwórboju lekkoatletycznym wzięły udział trzy szkoły podstawowe z terenu gminy Szydłowo: Zespół Szkół im. Janusza Korczaka, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance i Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Wyzwolenia Ziemi Wałeckiej w Skrzatuszu. Zawody odbywały się w atmosferze walki fair play. Szczegółowe podliczenie punktów wyłoniło zwycięzców i kolejne miejsca. A kolejność kształtowała się następująco:

W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły.

Natomiast w kategorii chłopców  nasza reprezentacja zajęła II miejsce.

 Indywidualnie najwyższe miejsce wśród dziewcząt  zajęła Weronika Spławska.

Każda szkoła otrzymała dyplomy i nagrody w postaci sprzętu sportowego, które wręczała pani Dyrektor Marta Rorbach.

Młodzież z różnych szkół miała okazję bliżej się poznać, a nawet zawiązać pierwsze przyjaźnie. Chłopcy  przy okazji rozegrali między sobą mecz piłki nożnej. Ruch na świeżym powietrzu i oderwanie się na chwilę od ławek szkolnych wpłynął bardzo pozytywnie na samopoczucie uczniów.

 red. E. Szczepaniak

 

Przeczytano: 746 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: