"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

22 czerwca 2016 20:33 | Aktualności

WYCIECZKA DO TORUNIA KLAS III, IV, V

   Toruń - miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim, jedno z najstarszych miast Polski (prawa miejskie uzyskał w 1233 roku).  Jest dużym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym, naukowym, akademickim oraz turystycznym. Miejsce urodzenia Mikołaja Kopernika. W 1997 roku toruński średniowieczny zespół miejski został wpisany na Listę Światpwego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

   To właśnie Toruń był miejscem tegorocznej wycieczki klas III, IVa, IVb i V. Dzieciom towarzyszyły Panie: Izabela Prendecka, Elżbieta Szczepaniak, Paulina Kurasz i Sylwia Gawrońska.

Rozpoczęliśmy swoją przygodę od zwiedzania wystaw: Wahadło Foucaulta, O obrotach, Rzeka, Na zdrowie, przeBudowa, przeŻycie, znajdujących się w Centrum Nowoczesności  Młyn Wiedzy.                                                                                                                       

Pełni wrażeń, bogaci w wiedzę i doświadczenia odbywające się poprzez zabawę, udaliśmy się w kierunku Starego Miasta.

Kolejnym punktem wycieczki był krzyżacki patrol po mieście. Pod opieką przewodnika, zobaczyliśmy: Pomnik Mikołaja Kopernika z 1853 roku na Rynku Staromiejskim, Spichrze na Starym Mieście, Krzywą Wieżę.

Na deser pozostał nam już tylko seans w Planetarium.

Zmęczeni, ale zadowoleni, udaliśmy się w drogę powrotną. Towarzyszył nam sportowy duch i emocje, bo „nasi” grali z Ukrainą. Tuż przed Starą Łubianką, w autobusie wybuchła fala radości, bo Błaszczykowski strzelił gola! To był kolejny powód do ogromnego szczęścia. Pierwszy, z powodu niezapomnianej wycieczki. Drugim była wygrana polskich piłkarzy.

Wszystkim życzymy udanych wakacji, pełnych podróży, słońca i radości!

 

Red. Paulina Kurasz

 

Przeczytano: 735 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: