"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

20 czerwca 2016 07:59 | Aktualności

DZIEŃ PROJEKTOW W GIMNAZJUM

     Już po raz piaty młodzież gimnazjalna brała udział w Dniu Projektów. Udział  w projekcie jest warunkiem ukończenia gimnazjum. W tym roku szkolnym zaprezentowało się aż siedem zespołów.

      Pierwszy z nich w składzie: Krystian Guzik, Bartłomiej Stuchlik, Tomasz Fabjański
i Daniel Chyl przedstawili bajkę profilaktyczną pt. „Kronika straconych przez uzależnienia postaci bajkowych”. Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili historię Wilka   z Czerwonego Kapturka uzależnionego od alkoholu, Babę Jagę z Jasia i Małgosi uzależnioną od narkotyków oraz Macochę z Kopciuszka uzależnioną od nikotyny. Pomimo tego, ze historia tych postaci bajkowych obfitowała w zabawne dialogi sens był poważny i niósł za sobą przesłanie dla młodych ludzi, żeby uważać na to co zaczyna się niewinną zabawą,  a kończy ludzkimi dramatami. Opiekunem projektu była pani Kamila Olszewska.

      Następnie swój projekt „Dzień liczby Pi” zaprezentowali: Dominik Kowalski, Grzegorz Chańba, Błażej Kowalski, Jakub Nowak, Krzysztof Kraska i Mikołaj Szumski. Chłopcy zaprezentowali prezentacje multimedialną z uroczystości szkolnej podczas której odbywały się zawody sportowe i konkursy matematyczne, zorganizowane dla uczniów z całej szkoły. Opiekunem projektu był pan Przemysław Przepiórkowski.

Natalia Kur, Kinga Trzaskalska i  Adam Zborowski pod czujnym okiem pani Magdaleny Sucheckiej pracowali nad projektem pt. „Jeden dzień z życia strażaka”. W bardzo ciekawy sposób przedstawili ciężką pracę strażaka. Prezentacja multimedialna oprócz podstawowych informacji zawierała zdjęcia z wycieczki do straży pożarnej w Pile, a także wywiad z jednym ze strażaków. Był to bardzo ciekawy i pouczający projekt.

     Kolejnym projektem z jakim wystąpili uczniowie była prezentacja multimedialna i fragment filmu z występu Odyseuszy w przedstawieniu pt. „Miedzy nami zwierzętami”. Udział w tym projekcie wzięli: Nikol Fil, Weronika Stuchlik, Katarzyna Kraska, Krystian Lis, Łukasz Koneczny, Marcin Kozłowski i Szymon Swiontek- Brzeziński. Opiekunem była pani Magdalena Suchecka i Ewa Gzik. Występ obfitował w wiele zabawnych dialogów, dzięki którym na  konkursie w Poznaniu nasi Odyseusze zakwalifikowali się do kolejnego etapu, który odbywał się w Gdańsku. Poziom ich występu był tak wysoki, że zastanawiamy się dlaczego nie pojechali na finał do USA. Może w przyszłym roku…..

     Grupa kolejnych Odyseuszy zaprezentowała w ramach projektu skrót informacji o swojej pracy nad przedstawieniem pt. „Bajka masowego rażenia”. Katarzyna Kostrzewa, Norbert Sarowski, Daria Łuc, Szymon Guzik, Natalia Hankiewicz, Oskar Tobera i Aleksandra Perska pod opieką Pani Agnieszki Cybulskiej, Doroty Klimkiewicz i Teresy Mierzwy stworzyli ciekawy scenariusz przedstawienia na podstawie baji Ezopa.

     Damian Prendecki, Julia Dembowska, Martyna Znajdek, Zuzanna Makowska, Krzysztof Siedlecki, Tomasz Satro i Kinga Szulist ciężko pracowali nad swoim projektem pt. „Połów pełen pomysłów”, a pomysłów im nie brakowało... W ramach Odysei Umysłu ze swoim przedstawieniem pojechali do Poznania. Podczas Dnia Projektów opowiedzieli swoim kolegom i koleżankom jak przebiegała ich praca nad projektem oraz kto  jaką rolę odgrywał w przedstawieniu. Zachęcali też do wzięcia udziału w Odysei Umysłu w przyszłym roku.

     Jako ostatni swój projekt przedstawiali: Wojciech Rzadkiewicz, Paweł Zaremba i Błażej Zborowski. Uczniowie przedstawili prezentację multimedialną w której zawarli streszczenie swojego projektu- udział w apelu szkolnym z okazji Światowego Dnia Tolerancji. Prezentacja zawierała zdjęcia z imprezy, a przede wszystkim chłopcy  jeszcze raz podkreślili jak ważna w życiu jest tolerancja. Projekt realizowali pod opieką pani Kamili Olszewskiej.

Na tym zakończono Dzień Projektów w gimnazjum, pani wicedyrektor Ewa Żychlińska przekazała uczniom kilka cennych uwag oraz podziękowała wszystkim za udział i zaangażowanie.

 

Przeczytano: 802 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: