"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

21 czerwca 2016 23:54 | Aktualności

,,Czwartkowicze nie zawiedli”

Czwartki Lekkoatletyczne to ogólnopolski cykl zawodów skierowanych do uczniów szkół podstawowych. W Polsce ich organizatorem jest stowarzyszenie „Sport dzieci i młodzieży” oraz były, wybitny lekkoatleta Marian Woronin. W bieżącej edycji zawody „czwartkowe” odbywały się w 81 miastach w całej Polsce, w tym również w Pile. Twórcą i Organizatorem Pilskich Czwartków LA od 1997 roku jest Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Pile.

Jesienią ub. roku oraz na wiosnę 2016 roku odbyło się w sumie 10 zawodów. Uczniowie w trudnych warunkach rywalizowali w biegach na 60m, 300m i 600m (dziewczęta), biegu na 1000m (chłopcy), skoku w dal oraz rzucie piłeczka palantową.

2 czerwca na stadionie MOSiRu w Pile  odbył się jubileuszowy XX finał miejski Czwartków LA. Zawodnicy walczyli nie tylko o medale, ale też o prawo reprezentowania Piły na XXII Ogólnopolski Finał Czwartków LA. Naszą szkołę reprezentowało 21 zawodników. Uczniowie ponownie udowodnili, że „Królowa sportu” naprawdę króluje w naszej szkole, uzyskując wiele znaczących wyników nawet na arenie krajowej.

Po zaciętej, całorocznej rywalizacji wyłoniono najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach i rocznikach.

A oto zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach:

Bieg na 60m:

Rosiński Filip – (2005) – III miejsce

 

Skoku w dal:

Linder Jakub – 2003 – II miejsce

Jankowski Konrad – III miejsce

 

Bieg na 300 m :

Adriana Chyl – 2003 – II miejsce

Bieg na 600 m :

Weronika Spławska – 2003 – III miejsce

Rzut piłeczka palantową:

Weronika Spławska – 2003 – II miejsce

Laura Wyrwas – III miejsce

Michał Gniot – 2005 – I miejsce

Na wyjazd do Łodzi nominację otrzymało 3 uczniów: Adriana Chyl (300 m), Jankowski Konrad ( skok w dal), Gniot Michał (rzut piłeczką palantową). Finał Ogólnopolski Odbył się w Łodzi, w dniach 18 – 19 czerwca br. Nasi znowu nie zawiedli. Michał Gniot po sobotnich  eliminacjach był pierwszy z wynikiem 50, 50 m (nowy rekord życiowy). Mieliśmy cichą nadzieję, że ten wynik uda się powtórzyć w niedzielnym finale. Nie udało się, Michał ostatecznie zajął III miejsce. Jest to jednak ogromny sukces!!!!!!! Gratulujemy wszystkim uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów!!!!!!!!

red. E. Szczepaniak

Przeczytano: 788 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: