"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

16 czerwca 2016 17:00 | Aktualności

Lekcja przyrody w rezerwacie Diabli Skok

Diabli Skok to jeden z najstarszych i najciekawszych pod względem krajobrazowym i przyrodniczym rezerwatów Wielkopolski. Założono go na początku XX wieku, u źródeł rzeki Rurzycy.

Do tego niezwykłego miejsca, którego jedynym gospodarzem jest natura, wybrała się grupa uczniów klas IV i V. Organizatorem wycieczki była pani Sylwia Gawrońska, nauczyciel przyrody, a towarzyszyły jej panie: Elżbieta Szczepaniak i Paulina Kurasz.

Było to prawdziwe obcowanie z pięknem przyrody,  do której zaliczyć można fragmenty lasu mieszanego, z wieloma drzewami na zboczach jaru. Rezerwat reprezentuje 285 gatunków, wiele z nich to gatunki chronione. Pod czujnym okiem przewodnika, grupa uczniów zobaczyła między innymi: różne gatunki mszaków, paprotników, porzeczkę czarną, przylaszczkę pospolitą, konwalię majową oraz liczne grzyby.

Wycieczkę można zaliczyć do udanych. Tak  pisał każdy jej uczestnik, w swoim krótkim sprawozdaniu. Dziękujemy Nadleśnictwu Jastrowie za możliwość zorganizowania wycieczki i pokazanie zasobów rezerwatu.

 

Red. Paulina Kurasz

Przeczytano: 640 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: