"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

08 lipca 2016 20:24 | Aktualności

EuroWeek 2016

Nadeszły upragnione wakacje. Czas odpoczynku oraz niezapomnianych podróży. Spora grupa uczniów naszej szkoły, bo 55 osób ze szkoły podstawowej i gimnazjum, rozpoczęła je od pobytu w malowniczym Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej, uczestnicząc w kolejnej odsłonie obozu edukacyjnego i językowego EuroWeek-Szkoła Liderów 2016.

Obóz był okazją do konwersacji w języku angielskim z wieloma wolontariuszami, którzy przyjechali między innymi z: Meksyku, Filipin, Chorwacji, Ukrainy, Etiopii oraz  Indii. Uczestnicy nie tylko doskonalili swoje umiejętności posługiwania się językiem w mowie oraz w piśmie. Poznali przede wszystkim kulturę, tradycje, zwyczaje charakterystyczne dla danej społeczności. Służyły ku temu prezentacje multimedialne przygotowane przez wolontariuszy, którzy prześcigali się w najciekawszym zaprezentowaniu swojego państwa.

Każdego dnia odbywały się atrakcyjne dla młodzieży zajęcia, w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Do nich należały: ”Energizer”, „Workshop”,” Mission Impossible”,  czy „Culture shock”.

Niezwykłą atrakcją czwartego dnia było zwiedzanie Jaskini Niedźwiedzia oraz Kopalni Uranu i Minerałów w pobliskim Kletnie.

Obóz nie tylko rozwijał uzdolnienia językowe, ale przede wszystkim umiejętności autoprezentacji, czy pracę w zespole. Służył nade wszystko integracji, zawarciu nowych znajomości, dostarczył wiele pozytywnej energii!!!

Warto podkreślić, że uczniowie ze Starej Łubianki nie tylko integrowali się z wolontariuszami. Zaprzyjaźnili się z młodzieżą z Żarek, a znajomości te mają szanse przetrwać!

Każdy uczestnik obozu wyjechał z Międzygórza z certyfikatem potwierdzającym aktywne uczestnictwo. Zabrał ze sobą również garść wspomnień i doświadczeń i  to u progu rozpoczynających się wakacji.

Uczestnikom obozu towarzyszyli opiekunowie: Pani Barbara Siłka, Pani Magdalena Suchecka, Pani Paulina Kurasz, Pan Tomasz Znajdek, Pan Krzysztof Górzyński.

Kolejny EuroWeek już za rok!

 

Fotorelacja na stronie https://www.facebook.com/zsstaralubianka

 

Red. Paulina Kurasz

 

Foto:Tomasz Znajdek

Przeczytano: 947 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: