"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

18 września 2016 18:13 | Aktualności

Meetingi lekkoatletyczne dla dzieci

15 września  nasi ,,czwartkowicze” wzięli udział w jesiennym meetingu już XXI Edycji Pilskich Czwartków La. W tym roku była to wyjątkowa inauguracja, ponieważ odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Europejski Tydzień Sportu powstał z myślą o wszystkich. Odbywał się w dniach od 10 do 17 września 2016r. Pilskie TKKF zgłosiło swój akces do europejskiego wydarzenia pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki jakim jest Europejski Tydzień Sportu prowadzony przez Komisję Europejską. Pilskie TKKF zgłosiło wydarzenie pn.: Meetingi lekkoatletyczne dla dzieci. Była więc to inauguracja cyklicznych zawodów lekko -atletycznych dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Dzieci wystartowały na stadionie lekkoatletycznym w Pile w dwóch konkurencjach - jednej biegowej i jednej technicznej - do wyboru (skok wzwyż, skok w dal, rzut piłką palantową, biegi: 60, 300, 600 i 1000 m). Nasza grupa liczy 27 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy,  gadżety napoje.

Do akcji Europejskiego Tygodnia Sportu włączyli się i go wspierają swoim autorytetem sportowego mistrza: Zbigniew Bródka, Marcin Gortat, Zofia Klepacka, Justyna Kozdryk, Maciej Lepiato, Oktawia Nowacka, Jerzy Janowicz, Marta Domachowska, Artur Siódmiak i Czesław Lang.

 

red. E. Szczepaniak

Przeczytano: 613 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: