"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

25 września 2016 19:34 | Aktualności

Archeo-Fashion Week w Biskupinie!

Biskupin Archeo–Fashion Week to tytuł XXII Festynu Archeologicznego w Biskupinie.  Wydarzenie spotkało się ze sporym zainteresowaniem zorganizowanych grup dzieci i młodzieży z całej Polski. W tym atrakcyjnym wydarzeniu uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły.

Biskupin  to prawdziwy Pomnik Historii. Festynowi towarzyszyła wystawa czasowa poświęcona historii mody na przestrzeni wieków. Uczestnicy festynu zobaczyli pokazy mody, w trakcie których zaprezentowane zostały stroje noszone od epoki kamienia po czasy nowożytne. Dowiedzieli się  z czego zrobione były dawne kosmetyki do pielęgnacji ciała, w tym mydło. Mieli okazję podziwiać kilkadziesiąt przedmiotów z przełomu okresu brązu i żelaza.

Nie zabrakło dawnej muzyki oraz walk wojowników, które połączone zostały z krótką inscenizacją Chrztu Mieszka I przygotowaną przez Drużynę Wojów Piastowskich Jantar. Obok tej drużyny na polu walki zaprezentowały  się również drużyny: Srebro Peruna, Chmurnicy – Wojowie Grodu Łekno, wojownicy z załogi statku Welet, Wojownicy Karmu Piacha oraz wojownicy madziarscy.

Organizatorem wycieczki do Biskupina była pani Sylwia Gawrońska, a towarzyszyły jej pani Kamila Olszewska i pani Paulina Kurasz.

Jak zwykle dziękujemy za kolejną wyprawę z biurem podróży „Baszta” z Inowrocławia, na czele z panem Wojciechem Tschurl.

 

Red. Paulina Kurasz

Przeczytano: 698 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: