"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

02 października 2016 18:45 | Aktualności

Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2016/17

Pilski MOSIR był w piątek 30 września miejscem rozgrywania Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Część sportową imprezy poprzedziła uroczystość  Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017. Znicz olimpijski zapaliła Klaudia Adamek, (III miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w biegu na 100 metrów).  W uroczystości uczestniczył Starosta Pilski – Eligiusz Komarowski, który otworzył cykl imprez w ramach XVIII Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży Powiatu Pilskiego, a następnie wręczył nagrody dyrektorom szkół, które we współzawodnictwie sportowym XVII Olimpiady zajęli trzy pierwsze miejsca.

Po zakończeniu części uroczystej na start stanęły dziewczęta i chłopcy ze szkół powiatu pilskiego W zawodach udział wzięli oczywiście nasi reprezentanci – dwie drużyny szkoły podstawowej i drużyna dziewcząt gimnazjum. Na malowniczej, leśnej trasie biegowej rywalizowano o awans do Mistrzostw Wielkopolski – a tylko dwa pierwsze miejsca premiowały drużyny szkolne do dalszych zmagań. Rywalizacja od pierwszej zmiany była zacięta - czternaście zespołów dziewcząt SP, piętnaście zespołów chłopców SP i czternaście zespołów sztafetowych dziewcząt Gimnazjum to przy każdym biegu spory tłok na trasie, dlatego ważna była pierwsza zmiana, która ustawia pozycję wyjściową do dalszej rywalizacji.

Ostatecznie nasze zespoły zostały sklasyfikowane na  miejscach:

SP dziewczęta – XI miejsce

SP chłopcy – XIII miejsce

Gimnazjum dziewczęta – XII miejsce

Dziękujemy za wzajemne wspieranie się podczas zawodów, piękną i zaciętą walkę, czasem nawet ponad swoje siły oraz wiarę we własne możliwości. Gratulujemy i dziękujemy. 

red. E. Szczepaniak

Przeczytano: 570 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: