"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

20 października 2016 10:48 | Aktualności

„POLAK MAŁY” – PRZEDSTAWIENIE WROCŁAWSKIEGO TEATRU „ARTENES”.

      W środę 19 października 2016r. uczniowie klasy II A, II B i  III edukacji wczesnoszkolnej wspólnie z opiekunami wyjechali do Regionalnego Centrum Kultury – Fabryka Emocji w Pile  na przedstawienie teatralne pt. „Polak mały". Sztukę przygotował Wrocławski Teatr ARTENES na podstawie wiersza Władysława Bełzy „ Kto ty jesteś- Polak mały".

     Spektakl miał charakter patriotyczny, dużo w nim było piosenek i efektów specjalnych.   Aktorzy poprzez liczne przykłady ukazali podstawowe treści patriotyczne. W humorystyczny sposób przedstawione zostały znane legendy: „O Lechu, Czechu i Rusie”, „O Syrence Warszawskiej”, „O Wandzie, co nie chciała Niemca” oraz „O Lajkoniku”. Uczniowie  brali czynny udział w przedstawieniu odpowiadając na pytania z wiersza Władysława Bełzy pt. „Kto Ty jesteś? - Polak mały”. To wyjątkowe przedstawienie okazało się doskonałą lekcją historii dla każdego z nas.

 Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 882 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: