"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

24 października 2016 19:43 | Aktualności

Co się czai za regałem?

      Dnia 24 października bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klasy I  edukacji wczesnoszkolnej.  W czasie spotkania z cyklu Co się czai za regałem? odbyliśmy wycieczkę po różnych zakamarkach biblioteki.  Głównym celem spotkania było poznanie pracy biblioteki, przygotowanie uczniów do korzystania ze zbiorów bibliotecznych, zapoznanie z regulaminem biblioteki i zasadami zapisu.

      Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z rozmieszczeniem książek w bibliotece, zasadami wypożyczania i zaletami czytania. Wspólnie zastanowiliśmy się też nad tym, jak szanować książki. Porozmawialiśmy także o obchodzeniu się z książką, tak by służyła wielu czytelnikom. W trakcie wizyty pierwszaków zarekomendowano  książki zakupione do biblioteki i bardzo serdecznie zachęcono do ich wypożyczania.

      To była pierwsza wizyta pierwszaków w szkolnej  bibliotece. Mamy nadzieję, że dla wszystkich były to niezapomniane chwile, a uczniowie, oczarowane światem książek, wkrótce złożą pani bibliotekarce kolejną wizytę.

Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 409 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: