"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

24 października 2016 19:53 | Aktualności

„Trzy kwadranse z książką i kredką".

Kochani Uczniowie !

      W ramach obchodów Dni Głośnego Czytania serdecznie zapraszamy do biblioteki szkolnej na popołudniowe zajęcia literacko-plastyczne pod nazwą  „Trzy kwadranse z książką i kredką". Na zajęcia zapraszamy uczniów spędzających czas wolny w świetlicy szkolnej. W poniedziałek odbyło  się pierwsze spotkanie  biblioteczne pod hasłem  „Zabawy z detektywem Pozytywką”. Gośćmi biblioteki byli  uczniowie  edukacji wczesnoszkolnej. Książka detektywistyczna dla młodszych dzieci składa się z kilkunastu zagadek „kryminalnych", które dzieci mogą samodzielnie rozwiązywać, podążając tropem detektywa Pozytywki. Wątki "kryminalne" dotyczą różnych zjawisk, z którymi mali czytelnicy spotykają się na co dzień. Próby ich wyjaśnienia uczą logicznego myślenia i wyciągania wniosków.

       Podążając tropem detektywa Pozytywki z agencji detektywistycznej „Różowe okulary”  rozwiązywaliśmy  zagadki „kryminalne” zawarte w książce pt. „Detektyw Pozytywka”. Rozwiązania zagadek próbowaliśmy przedstawić w formie rysunków. Na zakończenie spotkania rozwiązaliśmy quiz dotyczący głównego bohatera spotkania – detektywa Pozytywki. W bibliotece szkolnej znajdują się również inne książki z serii o detektywie np. „Wakacje detektywa Pozytywki”, „Nowe kłopoty detektywa Pozytywki”, „Pamiątki  detektywa Pozytywki”. Zapraszamy do wypożyczeń.

 

Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 536 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: