"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

25 października 2016 16:01 | Aktualności

„Trzy kwadranse z książką i kredką” - spotkanie drugie.

      25 października 2016 r. w ramach obchodów Dni Głośnego Czytania  w bibliotece szkolnej odbyło się drugie spotkanie biblioteczne pod hasłem „Trzy kwadranse z książką i kredką”. Tematem zajęc były „Chwile radości z Janem Brzechwą”.

      W naszej bibliotece, oprócz bajek i baśni, mamy również piękne i zabawne wiersze. Na dzisiejsze spotkanie wybraliśmy utwory jednego z najbardziej lubianych przez dzieci pisarza - Jana Brzechwy. Choć minęło już wiele  lat od śmierci twórcy „Kaczki -  dziwaczki”, jego teksty  są  nadal żywe, zabawne i wciąż wzruszają kolejne pokolenia. Bo któż z nas nie pamięta przezabawnych wierszy, bajek i opowieści. Często dla uzyskania humorystycznego efektu poeta wykorzystywał grę słów, znane przysłowia i potoczne zwroty. I właśnie o różnych ciekawostkach z życia Pana Jana przeplatanych odpowiednimi wierszami poety dowiedzieli się uczniowie klas I – III   edukacji wczesnoszkolnej na zaplanowanym spotkaniu.  

      Podczas spotkania przeczytaliśmy wiersze pt. „ Na straganie”, „Katar”, „Kaczka – dziwaczka”, „Tańcowała igła z nitką”, „Żaba”, „Żuk”. Było wspólne odpowiadanie na pytania i uzupełnianie fragmentów wierszy odpowiednimi wyrazami. Po wysłuchaniu wierszyków uczniowie rozpoczęli pracę w czteroosobowych zespołach przedstawiając za pomocą rysunków - bohaterów wierszy Jana Brzechwy.  

Red. Ilona Przydatek. 

Przeczytano: 401 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: