"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

26 października 2016 22:02 | Aktualności

„Trzy kwadranse z książką i kredką” - spotkanie trzecie.

      W środę 26 października  w bibliotece szkolnej w ramach spotkań czytelniczych   „Trzy kwadranse z książką i kredką” odbyła się  lekcja czytelnicza pt. „Spotkanie z Pięciopsiaczkami” Wandy Chotomskiej.  Celem naszych zajęć czytelniczych jest rozwijanie aktywności czytelniczej naszych uczniów, dlatego też  nasze działania w tym kierunku obejmują przede wszystkim wspólne czytanie i zabawy z książką.

      „Pięciopsiaczki” to opowieść o rodzeństwie Karolu i Karolince, którzy muszą zaopiekować się pięcioma szczeniaczkami i znaleźć dla każdego z nich dobrych właścicieli i przytulny dom. Przy tej okazji bohaterowie, a wraz z nimi młodzi czytelnicy, poznają prawdziwe znaczenie wielu powiedzonek i związków frazeologicznych.

      Uczestnicy spotkania wysłuchali  fragmentów  tekstu czytanych przez uczniów  z klasy II - Alicję Jankowską, Piotra Klinkosza, Gracjana Wajera oraz uczniów z klasy III - Marysię Drożdż, Małgosię Wąsowską, Wojtka Kalinowskiego i Jana Szczepanowskiego. Podczas zajec z kredką,  na wcześniej przygotowanych arkuszach papieru wszyscy rysowali książkowych bohaterów.  Zapraszamy do galerii.

Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 454 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: