"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

28 października 2016 19:09 | Aktualności

Gość na wagę złota!

Naszą szkołę odwiedziła wszystkim bardzo dobrze znana Pani Natalia Madaj, polska wioślarka, specjalizująca się w dwójce podwójnej oraz czwórce podwójnej. Srebrna i brązowa medalistka mistrzostw świata. Wielokrotna medalistka mistrzostw Europy. Medalistka młodzieżowych mistrzostw świata i mistrzostw świata juniorów. Podczas Olimpiady w Rio de Janeiro w 2016 r. wraz z Magdalena Fularczyk zdobyła złoty medal!

Warto podkreślić, że Pani Natalia to mieszkanka gminy Szydłowo, a wioślarstwo wybrała pod wpływem fascynacji wynikami ukochanej starszej siostry.   

Pani Natalia posiada w sobie ogromny spokój i opanowanie, co dało się odczuć podczas udzielania odpowiedzi na pytania naszych uczniów-prawdziwych fanów Pani Natalii.

Podczas spotkania, zorganizowanego w sali gimnastycznej, opowiadała o swojej przygodzie ze sportem.  O tym, jaką pasją jest wioślarstwo i z jaką olbrzymią determinacją i niezwykłą zaciętością walczyła o swoje sukcesy sportowe. W trakcie krótkiego wywiadu motywowała nas do działania. Podkreślała wielokrotnie, że tylko dzięki ciężkiej pracy i stawianym sobie celom, możemy zajść bardzo daleko. Wspomniała o tym, że prawdziwy sportowiec powinien być sumienny, wytrwały i pracowity. To gwarancja sukcesów sportowych!

Bycie sportowcem jest naprawdę trudne, lecz gdy jest to nasza pasja, może stać się nieodłączną częścią naszego życia.

Pani Natalio! Dziękujemy  za spotkanie! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Red. Nikol Fil kl. IIIA Gimnazjum

Przeczytano: 455 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: