"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

17 listopada 2016 11:46 | Aktualności

Basen alternatywną formą spędzania czasu wolnego

      Dzień 16 listopada 2016 roku wielu uczniom, nie tylko I klasy, zostanie zapewne na długo w pamięci. Otóż tego dnia po raz pierwszy odbyli swoją pierwszą wizytę na basenie oraz moście wiszącym znajdującym się  w wałeckiej Bukowinie. Przejść po bujającym się moście było dla niektórych nie lada wyczynem. Podczas spaceru mogliśmy obserwować piękno późnej jesieni, zachwycać się słyszalnym jeszcze śpiewem ptaków oraz odbywający się ruch na wodzie. Przypomnieliśmy sobie o naszej medalistce Pani Natalii Madaj ponieważ na jeziorze odbywały się treningi osad wioślarskich.  

     Nadszedł wreszcie tak wyczekiwany moment. Wejście na basen. Mimo, że na dworze chłód to uczniowie naszej szkoły korzystali z ciepłej kąpieli, na krytej pływalni ,,Delfin” w Wałczu. Pod opieką ratowników, którzy spotkanie rozpoczęli od zapoznania z regulaminem korzystania z pływalni, dzieci mogły przez 1,5 godziny wykazywać się umiejętnością ,,pływania i nurkowania” , zabawy w wodzie przy wykorzystaniu rękawków i piankowych ,,makaronów” oraz korzystać ze zjeżdzalni, która cieszyła się sporym zainteresowaniem.

     Podstawowym celem wyjazdu na basen było kształtowanie nawyków i postaw prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz agitacja sportowa na rzecz zdrowego trybu życia, jak i również zachęcenie do czynnego spędzania czasu wolnego. Cele można uznać za osiągnięte, ponieważ już w drodze powrotnej uczniowie planowali następną podróż do Wałcza na krytą pływalnię.

    Czas spędzony „w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń. Dzieci były pod stałą opieką, od momentu wejścia do autobusu, aż do powrotu, dzięki pracy nauczycielek Pani I. Prendeckiej  i  T. Mierzwa oraz chętnych mam,  bez których np. wysuszenie długich dziewczęcych włosów trwałoby znacznie dłużej.

Uczniowie podekscytowani, wymoczeni, zmęczeni, głodni  ale zadowoleni wrócili autokarem do domu. 

Dziękujemy za pomoc i uczestnictwo w wyjeździe Pani:  H. Kubackiej, J. Wajer oraz A. Zborowskiej.

 

 

  Red. T.Mierzwa

Przeczytano: 511 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: