Zmieniamy nastawienia odnośnie jedzenia.

      Aby czuć się dobrze i wyglądać pięknie przez lata – należy jeść mądrze! Pamiętajcie, że każda, nawet mała zmiana na lepsze jest pożyteczna. Urozmaicona dieta jest najlepszym sposobem dostarczenia wszystkich niezbędnych składników odżywczych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oznacza to spożywanie w ciągu dnia produktów wchodzących w skład wszystkich podstawowych grup żywności: produktów zbożowych, mleka i przetworów mlecznych, warzyw i owoców, mięsa, ryb, drobiu, wędlin , jaj i tłuszczów.

     Owoce powinny znaleźć się w każdym posiłku, ponieważ są bogatym źródłem witamin (zwłaszcza witaminy C, beta-karotenu, soli mineralnych i błonnika. Witaminy i flawonoidy zawarte w warzywach i owocach mają działanie przeciwnowotworowe i przeciwmiażdżycowe. Potas, występujący w sporych ilościach w owoców i warzyw, obniża ciśnienie krwi. Błonnik w nich zawarty nie tylko reguluje pracę przewodu pokarmowego i zapobiega zaparciom, ale także obniża stężenie cholesterolu w surowicy krwi i poprawia tolerancję glukozy. Błonnik zapobiega również nowotworom jelita grubego. Przestrzeganie kilku podstawowych zasad pomoże zmienić sposób odżywiania.

     Uczniowie klasy III wyposażeni w taką wiedzę postanowili udowodnić wszystkim niejadkom i amatorom fastfoodów, że posiłek może być zdrowy i apetyczny. Ochoczo przystąpili do przygotowania zdrowej przekąski , którą można podać na drugie śniadanie lub podwieczorek.

     Jajko sadzone z frytkami to propozycja kulinarna młodych kucharzy. Dziwicie się, że taki posiłek jest zdrowy? Jest, gdy do jego wykonania użyjemy połówki brzoskwini, jabłka i jogurtu naturalnego (bez cukru)!!!!!!!

     Jajko sadzone o smaku jogurtu i brzoskwini z jabłkowymi frytkami, to coś, co bardzo ładnie wygląda i zupełnie inaczej smakuje, niż byśmy się spodziewali. To gra na zmysłach – widzimy jajko sadzone i frytki, a okazuje się, że to przepyszny deser. Nie wierzycie? Zobaczcie nasze zdjęcia i sami przygotujcie dla swoich najbliższych taką smaczną niespodziankę!

Red. Beata Taracińska

Opublikowano: 06 grudnia 2016 20:13

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 790

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony