Pieczemy świąteczne pierniki.

     Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Grudzień – z mikołajkami, świątecznymi przygotowaniami, robieniem ozdób choinkowych i pieczeniem pierników jest miesiącem magicznym. Aby ta magia zagościła także w naszej szkole  zaproponowano  uczniom klasy II A i ich rodzicom wspólne  przygotowanie przepysznych pierniczków,  bo jak wiadomo święta bez pierników  to święta stracone.  Kierując się tym przesłaniem w dniu 14  grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i propagowania kreatywnego działania na rzecz wzmacniania więzi rodzinnych i integracji ze szkołą rodzice wraz z dziećmi spotkali się na wspólne pieczenie świątecznych pierników.

      Czyż to nie wspaniale, w szkole zabawić się w prawdziwego cukiernika i  piekarza. Przy wspólnych rodzinnych wypiekach  przydały się: kolorowe fartuszki, rękawice i łapki kuchenne,  ale także bogaty zestaw foremek i wykrawaczy do ciastek o różnych, kojarzących się ze świętami kształtach – gwiazdek, choinek, dzwonków i  aniołków.  Wspólne wałkowanie z rodzicami ciasta na pierniki, a następnie wykrawanie różnych kształtów dzięki niezliczonej ilości foremek to dopiero była zabawa. Pełne blaszki gotowych do upieczenia ciasteczek uczniowie  wkładali do piekarnika, gdzie pod czujnym okiem rodziców  nabierały złocistej barwy. Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika to po szkolnej stołówce  zaczął się unosić wspaniały aromat pieczonych pierników, który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Zabawa była naprawdę świetna, a zachwycone dzieci nie mogły doczekać się ozdabiania, które zostało zaplanowane na kolejne dni.

      Udekorowane pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami zostaną  spakowane w małe paczuszki aby zdobiły stoły wigilijne w domach uczniów.   

       Wspólne pieczenie to doskonała zabawa, której efekty będę nam towarzyszyć przez całe Święta! Pięknie przyozdobione pierniki będą wspaniałą dekoracją choinki, stroików i samego świątecznego stołu, a ich wyjątkowo intensywny aromat będzie nam towarzyszyć przez całe Boże Narodzenie.

Red. Ilona Przydatek

Opublikowano: 18 grudnia 2016 18:34

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 861

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony