Słodki deser z okazji Dnia Babci i Dziadka.

      Dzień Babci i Dzień Dziadka to doskonała okazja, aby okazać dziadkom naszą miłość i szacunek. Tak naprawdę dla naszych dziadków nie są  najważniejsze materialne prezenty, a pamięć, własnoręcznie wykonane upominki i chęć spędzenia z nimi czasu. Prezentem, który na pewno ucieszy babcię i dziadka będzie małe co nieco. Jeżeli sami przygotujemy deser lub upieczemy ciastka to niespodzianka będzie na pewno jeszcze milsza.

       Dzień 18 stycznia  był dla uczniów klasy II A bardzo pracowity. Tego dnia  wnuki pichciły dla swoich kochanych babć i dziadków! Podczas zajęć kulinarnych uczniowie podjęli  wielkie wyzwanie – przygotowali  dla swoich dziadków pyszną niespodziankę - słodkie ordery dla zasłużonych oraz  galaretki z niespodzianką.

 

       Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonali doskonale. Posiłek  był nie tylko  słodki, pięknie ozdobiony, ale co najważniejsze wykonany samodzielnie. Uczniowie  włożyli  w przygotowanie dużo serca, na pewno wywołają uśmiech na twarzach seniorów.  Wspólna praca dała wszystkim satysfakcję i  wywołała na twarzach niezapomniane uśmiechy. Zaproponowane desery zapewne będą smakować doskonale, a przygotowanie ich  jest łatwe i szybkie.  Przygotowując kolorowe galaretki , trzeba było odmierzyć odpowiednią ilość wody. Do odmierzania wody potrzebnej do przygotowania galaretki użyliśmy pojemników z miarkami. Była to dodatkowo lekcja matematyki podczas, której poznaliśmy jednostki miary.

        Spraw smaczną niespodziankę dziadkom i przygotuj im pyszności, które umilą świętowanie. Czy można ukochanej Babuni i Dziadziusiowi sprawić milszą niespodziankę niż zaproszenie na uroczysty poczęstunek  przygotowany przez kochające wnuki?

 

Kochane Babcie!  Drodzy Dziadkowie! Zapraszamy na wspólne świętowanie  już jutro!  

 

Red. Ilona Przydatek 

Opublikowano: 19 stycznia 2017 15:28

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 841

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony