"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

26 lutego 2017 22:45 | Aktualności

Lubimy czytać baśnie Charles’a Perraulta.

        Wykorzystując niezmierną atrakcyjność baśni, która wciąż intryguje dzieci była okazją by w piątek 24 lutego odbyło się spotkanie czytelnicze  dla uczniów  klasy IIa, IIb i III podczas, którego sięgnęliśmy po baśnie wielkiego bajkopisarza Charles'a Perraulta. Nie ma na świecie dziecka, które nie znałoby Czerwonego Kapturka. Tomcio Paluszek to też postać kultowa. Nieco mniej znane są perypetie księżniczki przebranej w oślą skórkę. Właśnie te opowiadania Tomcio Paluszek oraz Ośla skórka zaprezentowano uczniom podczas zajęć  czytelniczych.

      Celem tego przedsięwzięcia było  pokazanie dzieciom, że umiejętność czytania jest niezbędna, a otwarcie książki jest jak wypowiedzenie zaklęcia, które przenosi nas w świat fantazji, pozytywne nastawienie do książek, utrwalenie wiadomości z zakresu klasycznych oraz popularnych bajek i baśni oraz zachęcaniu ich do spędzania czasu wolnego z książką.

Dużo mówi się o tym, że warto czytać dzieciom, trochę mniej o tym, co czytać. W poszukiwaniu dobrej książki dla dziecka sprawdza się odwołanie do klasyki. Bo cóż weryfikuje wartość bardziej niż czas! Niewątpliwie ponadczasowe, uniwersalne są właśnie baśnie.

 

Red. Ilona Przydatek

 

Przeczytano: 483 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: