"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

05 marca 2017 13:51 | Aktualności

”Żabki " w bibliotece.

      W czwartek 23 lutego 2017 roku bibliotekę szkolną odwiedziła grupa "Żabki" z naszego przedszkola. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece, w trakcie której dowiedzieli się, kim jest bibliotekarz, czym jest biblioteka - co można w niej robić lub co można w niej znaleźć oraz gdzie mieszkają postacie z bajek.

      Grupa rozpoczęła wizytę od zwiedzania zakamarków biblioteki. Nasi najmłodsi czytelnicy przekonali się, co można znaleźć na regałach, o czym opowiadają książki i jak mogą zapisać się do biblioteki, aby korzystać ze zbiorów. Dzieci mogły zobaczyć także jak wygląda wypożyczanie książek przez czytelnika.

     Następnie bawiliśmy się wspólnie z książką. Każde dziecko mogło także obejrzeć wybraną przez siebie lekturę. A wszystko po to, aby przekonać naszych milusińskich, że biblioteka to miejsce pełne przygód i niespodzianek oraz aby zachęcić ich do ponownych odwiedzin.

Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 523 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: