"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

09 marca 2017 18:38 | Aktualności

Międzynarodowy Dzień Pisarzy.

     To właśnie 3 marca wszyscy pisarze na świecie obchodzą swoje święto. My także dołączamy się do życzeń, wierząc, że nie zabraknie im pomysłów na wiele wspaniałych, interesujących książek. Bo książki to kopalnia wiedzy, morze przyjemności i ocean wytchnienia... 

     W poniedziałek 6 marca 2017 roku w bibliotece szkolnej rozpoczęto obchody Międzynarodowego Dnia Pisarzy. Na spotkanie, które odbyło się pod hasłem W świecie Juliana Tuwima zaproszono uczniów klasy IIa i IIb edukacji wczesnoszkolnej.

     Spotkanie było okazją  do zapoznania uczniów z informacjami o życiu i twórczości Juliana Tuwima, wyrabiania umiejętności interpretowania utworu literackiego oraz nabywania umiejętności opisywania cech bohaterów literackich, a także cech własnych.

      Podczas zajęć odbyło się wspólne czytanie wiersza pt. „DYZIO MARZYCIEL”. Była zabawa w niedokończone zdania „Moje marzenie do spełnienia” oraz bujanie w obłokach. Rozwiązywaliśmy też łamigłówki i krzyżówki.

 

 Red. Ilona Przydatek

 

Przeczytano: 414 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: