Zakładamy „mini” ogródek.

       Podobno wiosna już jest, ale… jakoś jej nie widać. Dzieciaki nie mogą się już doczekać pączków na drzewach i zielonej trawy. Dlatego też uczniowie klasy II a wspólnie z panią praktykantką Karoliną Brodawka urządzili w klasie mini - ogródek na parapecie. Wykonali super wesołego ludzika, który obrósł we włosy z trawy oraz założyli  hodowlę kiełków rzeżuchy i rzodkiewki.

       Podczas zajęć uczniowie zgłębiali swoją wiedzę przyrodniczą poprzez praktyczne działanie, badanie i odkrywanie. Kilka faktów, o których rozmawiano podczas zajęć:

  • Nasionka to takie „uśpione” rośliny. Budzą się gdy dostaną trochę światła i wody.
  • Gdy umieścimy je na namoczonej watce – nasiąkną wodą, spuchną, pękną   i otworzą się. Pokaże się korzonek oraz łodyżka, a po kilku dniach listki.
  • Roślinki potrzebują do swojego rozwoju wody i światła.

        Wspólna analiza, wyciąganie wniosków sprawiły, że uczniowie byli przez cały czas aktywni, świetnie się bawili urządzając ogródek, a potem codziennie opiekowali się ludzikiem, podlewali i obserwowali wzrost roślin.

Wyhodowane kiełki rzeżuchy i rzodkiewki posłużą do przygotowania wiosennych kanapek, które będą tematem przewodnim najbliższych zajęć kulinarnych.

Red. Ilona Przydatek

 

Opublikowano: 23 marca 2017 19:21

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 863

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony