"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

23 marca 2017 19:42 | Aktualności

Śladami wiosny.

      Dnia 22 marca 2017r. uczniowie klasy I i II b edukacji wczesnoszkolnej po raz kolejny udali się na pływalnię „Delfin”. Jest ona położona w pięknym otoczeniu lasów dębowo - bukowych wśród jezior, w niewielkiej odległości od miasta Wałcza. Wspaniała,  marcowa pogoda w pierwszej kolejności zaprosiła dzieci na spacer ścieżką przyrodniczo – leśną przez most wiszący, nad Jeziorem Raduń. Uczniowie musieli wykazać się spostrzegawczym okiem dobrego obserwatora, aby w okresie przedwiośnia dostrzec zmiany zachodzące w przyrodzie. Przedwiośnie to jedna z dwóch uzupełniających pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego (drugą uzupełniającą porą jest przedzimie). Za przedwiośnie przyjmuje się okres na styku zimy i wiosny. Słońce stoi wysoko na niebie i budzi do życia otaczającą nas przyrodę. W okresie przedwiośnia wschodzą pierwsze rośliny zielne oraz zaczynają krążyć soki w drzewach i krzewach. Podczas wycieczki dzieci dostrzegły pierwsze kwiaty – przebiśniegi, zgrubiałe pąki na drzewach i krzewach, kwitnącą leszczynę i olszę, kopce kreta. Idąc brzegiem jeziora, mali przyrodnicy słuchali śpiewu mieszkających tam ptaków. Mieli również niecodzienną okazję obserwować grupę młodzieży, trenującą wioślarstwo i kajakarstwo na tafli jeziora. Po trzykilometrowym spacerze wszystkie dzieci z wielką przyjemnością relaksowały się w ciepłej i przyjemnej wodzie na pływalni „Delfin”. Z utęsknieniem czekają na kolejny wyjazd.

      Wielkie podziękowania za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi kierujemy do wspaniałych mam:p. Magdaleny Mackiewicz,  p. Anny Zborowskiej, p. Barbary Kowalskiej.

 

Red. Izabela Prendecka

 

Przeczytano: 441 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: