"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

27 marca 2017 15:50 | Aktualności

Dzień Świętego Patryka.

     Święty Patryk jest patronem Irlandii, urodził się w 385 roku, nosił celtyckie imię Sucat, wywodził się z rodziny kapłańskiej. To suche fakty, które można przeczytać na Wikipedii. Nuda. Celem przybliżenia wychowankom naszej szkoły tej bardzo znanej postaci w miniony piątek, 21 marca w naszej szkole zorganizowano obchody Dnia Świętego Patryka.

Uczniowie już od rana przechadzali się szkolnymi korytarzami ubrani w odzież w kolorze zielonym – kolor nierozłącznie związany z Irlandią oraz postacią Świętego. Uczennice klas II gimnazjum malowały na twarzach śmiałków koniczyny oraz inne wzory związane ze Świętem.

Właściwe obchody zaczęły się na czwartej godzinie lekcyjnej, kiedy to w sali gimnastycznej uczennice klas II – Zuzanna Przybylska, Zuzanna Stefańczyk oraz Magdalena Szała przybliżyły postać patrona Zielonej Wyspy. Następnie uczniowie przystąpili do rozlicznych rywalizacji.

Pierwszą z nich była konkurencja, w której uczniowie musieli stawić czoła quizowi sprawdzającemu wiedzę o Świętym Patryku.

Tuż po ogłoszeniu wyników dwoje reprezentantów każdej z klas miało za zadanie obejrzeć krótki materiał filmowy pokazujący podstawowe kroki tradycyjnego tańca irlandzkiego, a następnie jak najwierniej zatańczyć ów układ.

Następnie rozstrzygnięto konkurs na najbardziej oryginalne przebranie nawiązujące do tradycji odchodów Dnia Świętego Patryka.

Zwieńczeniem dnia było rozstrzygnięcie konkursu na najefektowniejszy plakat prezentujący postać irlandzkiego skrzata.

Warto zaznaczyć, że oprócz dyplomów jury przyznawało również zestawy słodyczy, których część wręczał sam Święty Patryk… No dobrze, Patryk Jankowski przebrany za Świętego!

Przeczytano: 559 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: