"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

03 kwietnia 2017 20:28 | Aktualności

Spotkanie z Cudaczkiem Wyśmiewaczkiem.

      W czwartek 30 marca w ramach spotkań czytelniczych  odbyły się zajęcia literacko-plastyczne pod nazwą „Trzy kwadranse z książką i kredką". W lekcji czytelniczej pt. „Spotkanie z Cudaczkiem Wyśmiewaczkiem” wzięli udział uczniowie spędzający czas wolny w świetlicy szkolnej. Celem naszych zajęć czytelniczych jest rozwijanie aktywności czytelniczej naszych uczniów, dlatego też nasze działania w tym kierunku obejmują przede wszystkim wspólne czytanie i zabawy z książką.

      Podczas spotkania rozmawialiśmy o dobrym i złym zachowaniu oraz o roli przyjaźni w życiu młodego człowieka. Pomocą służyły fragmenty książki Julii Duszyńskiej „Cudaczek Wyśmiewaczek”. Opowiadania te są połączone osobą głównego bohatera, Cudaczka-Wyśmiewaczka. Bohater ten jest stworkiem niewielkiego wzrostu („cieńszy niż włos”), który według słów autorki „nie je, nie pije, tylko śmiechem żyje”.

      Podczas zajęć z kredką, na wcześniej przygotowanych arkuszach papieru wszyscy rysowali książkowego bohatera. Zapraszamy do galerii.


Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 368 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: