"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

03 kwietnia 2017 21:36 | Aktualności

Wspólne czytanie książek to świetna zabawa.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska


      31 marca uczniowie klasy IIIsp gościli starsze koleżanki i kolegę z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance. Młodzież pod opieką p. Małgorzaty Babskiej (nauczycielki j. polskiego i bibliotekarki) w ramach propagowania czytelnictwa oraz Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci przeczytała bajkę „Czerwony Kapturek” wg Braci Grimm. Wzorowe czytanie starszych uczniów tak zainteresowało treścią bajki, że quiz sprawdzający jej znajomość wypadł rewelacyjnie! W ramach przerywnika w pracy trzecioklasiści zaprosili gości do wspólnego muzykowania na bajecznie kolorowych bum bum rurkach. Orkiestra zagrała utwór Boba Marleya -„Don't worry be happy”. Zabawa była wyśmienita! Okazało się, że wszyscy mają talent muzyczny i potrafią grać na rurkach! Po chwili relaksu przystąpiono do wypełniania kolorowanek o Czerwonym Kapturku. Na zakończenie spotkania uczniowie klasy III chętnie prezentowali swoje prace plastyczne.

Dziękujemy za ciekawą lekcję i liczymy na dalszą współpracę naszych szkół!


„Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

przysłowie chińskie

Red. Beata Taracińska

Przeczytano: 381 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: