Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – wielkie święto małych czytelników.

      Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzimy go każdego roku 2 kwietnia. Data, jaką wybrano na świętowanie, nie jest przypadkowa – to dzień urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena, którego baśnie są znane dzieciom na całym świecie. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci i wspieranie czytania przez najmłodszych. Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia, projektując i rozsyłając plakat z mottem. Gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w roku 2017 jest Rosja, a autorem Listu do dzieci całego świata pod hasłem “Rośnijmy z książką!”– jest Sergiej Machotin.

       W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki biblioteka szkolna oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przygotowali specjalnie dla najmłodszych serię wydarzeń, które odbyły się pod hasłem Międzynarodowy Dzień Książki- wielkie święto małych czytelników. Z tej okazji uczniowie klas młodszych z zaangażowaniem przygotowali zajęcia, gdzie głównym bohaterem była książka. W trakcie zajęć poznali też treść listu, największe wrażenie wywarło na nas zakończenie – „A czytanie – to nie tylko wysiłek, szkoła uczuć, rozwijanie wyobraźni, a nawet osobowości, ale przede wszystkim ogromna przyjemność”. Podczas dni z książką odbyły się prezentacje przyniesionych przez uczniów ulubionych książek. Było również układanie  rymowanek i zagadek o ulubionych bohaterach, poznanie historii książki, omówienie budowy, odszukiwanie najważniejszych informacji ( autora, tytułu, wydawnictwa), wyjaśnienie pojęcia pseudonim literacki, tworzenie metryczek książek oraz tworzenie plakatów, wież i drzewek czytelniczych. Wspólnie ułożyliśmy też „regulamin korzystania z książki”.

            Szczęście, mądrość, wiedza to tylko część wartości, które chcemy przekazać dzieciom na przyszłość. Tylko jak to zrobić? Najlepszym kluczem jest codzienne czytanie.

 

Red. Ilona Przydatek

Opublikowano: 04 kwietnia 2017 20:42

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 674

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony